GP Kanady 2022 wyniki wyścigu: Max Verstappen triumfuje na torze w Montrealu!

Grand Prix Emilii-Romanii Formuły 1
fot. Icon Sport

Właśnie zakończyły się zmagania na Circuit Gilles Villeneuve w Montrealu. Wszyscy kibice Formuły 1 po raz kolejny mogli liczyć na całą masę emocji. Tym razem w ramach GP Kanady 2022. Wyniki wyścigu oraz krótki komentarz na gorąco. Serdecznie zapraszamy.

GP Kanady 2022 wyniki wyścigu

Max Verstappen dopisuje właśnie do swojego konta szóste zwycięstwo w roku 2022. Po triumfie w GP Arabii Saudyjskiej, Włoch, Miami, Hiszpanii oraz Azerbejdżanu przyszedł czas na pierwszą lokatę podczas GP Kanady 2022. Wyniki treningów oraz kwalifikacji jasno wskazywały na to, że Holender po raz kolejny będzie zdecydowanie jednym z faworytów do końcowego triumfu. Mimo sporej presji ze strony Carlosa Sainza 24-latek zachował na finiszu najwięcej zimnej krwi i nie zawiódł całej rzeszy fanów, która ściskała za niego kciuki.

Kalendarz zmagań w obecnym sezonie jest bardzo napięty, jednak na kolejny wyścig trzeba będzie poczekać przeszło dwa tygodnie. Najlepsi kierowcy świata staną bowiem do bezpośredniej rywalizacji dopiero 3 lipca podczas GP Wielkiej Brytanii na legendarnym torze Silverstone. Czy Max po raz kolejny okaże się najszybszy? O tym przekonamy się już niebawem.