GP Węgier F1 – kwalifikacje, harmonogram, o której godzinie sprint i wyścig na Hungaroring?

Przed nami kolejne zmagania w ramach sezonu F1 2022. Tym razem rywalizacja przeniesie się do Węgier. Przeanalizujcie GP Węgier terminarz, by być na bieżąco i nie przeoczyć żadnego ważnego punktu imprezy.

gp węgier kwalifikacje f1

GP Węgier 2022 kwalifikacje F1 – harmonogram na Hungaroring

Oczywiście wyścig tradycyjnie zostanie poprzedzony przez GP Węgier kwalifikacje F1. Przed głównymi zmaganiami odbędą się również treningi. Warto zapisać sobie najważniejsze daty i godziny, by niczego nie przegapić.

Przed zmaganiami na Węgrzech warto mieć na uwadze fakt, że na dobrej drodze do obrony tytułu mistrza świata znajduje się Max Verstappen. Ten zawodnik wygrał ostatni wyścig na torze Paul Ricard, co było jego siódmym triumfem w 2022 roku. Drugie miejsce zajął wówczas Lewis Hamilton, a trzecie – George Russell.

Przed F1 Węgry Hungaroring liderem klasyfikacji jest wspomniany Verstappen, który wywalczył 233 pkt. Drugie miejsce w rankingu zajmuje z kolei Charles Leclerc. Do pierwszej lokaty ma on aż 63 pkt straty. To sporo.

GP Węgier harmonogram jest szczególnie ważny dla kibiców z Polski. Wszystko za sprawą tego, że na torze znów zamelduje się Robert Kubica. Polak zasiądzie w bolidzie Alfy Romeo podczas jednego z treningów zaplanowanych na 29 lipca. Co ciekawe, to właśnie na Węgrzech Kubica debiutował w F1. Doszło do tego w 2006 roku.

Najważniejsze daty – GP Węgier

Zanim nastąpią GP Węgier kwalifikacje F1, czekają nas trzy treningi. Pierwsze dwa, jak już zostało wspomniane, przewidziane zostały na 29 lipca. Premierowy odbędzie się o godz. 14:00, a drugi rozpocznie się o godz. 17:00.

30 lipca przyniesie kolejny trening. Kierowcy wkroczą do akcji o godz. 13:00 i będą trenować przez 60 minut. Później czekają nas już tylko GP Węgry 2022 kwalifikacje.

Na kiedy dokładnie zaplanowano GP Węgier kwalifikacje F1? Odbędą się one dzień przed wyścigiem, a więc 30 lipca.

Kwalifikacje GP Węgier 2022 rozpoczną się o godzinie 16:00. Warto mieć to na uwadze. Zmagania kierowców będzie można śledzić między innymi na Eleven Sports, ale również za pośrednictwem mediów społecznościowych. Oficjalne informacje tradycyjnie przekazywać będą osoby odpowiedzialne za komunikację zewnętrzną w F1.

Oczywiście F1 kwalifikacje Hungaroring są istotne dla kierowców, bo będą oni w nich walczyć o jak najlepszą pozycję startową w Grand Prix Węgier. Najważniejszy jest jednak sam wyścig. Wisienka na torcie przewidziana została na 31 lipca.

O której rozpocznie się wyścig w ramach Grand Prix Węgier? Tę batalię zaplanowano na godzinę 15:00. Około godziny 17:00 już wszystko będzie zatem jasne. Czas pokaże, czy Max Verstappen potwierdzi znakomitą formę i znów wygra.

 • Piątek, 29 lipca:
  • 14:00 – 15:00 – pierwszy trening
  • 17:00 – 18:00 – drugi trening
 • Sobota, 30 lipca:
  • 13:00 – 14:00 – trzeci trening
  • 16:00 – kwalifikacje
 • Niedziela, 31 lipca:
  • 15:00 – wyścig

Grand Prix Węgier – faworyci bukmacherów

Tym razem nie odbędzie się F1 sprint, więc głównym punktem będzie wyścig, który został zaplanowany na 31 lipca. Niewątpliwie zanosi się na spore emocje. Z pewnością kibice zastanawiają się, którzy zawodnicy będą przodować podczas tych zmagań. Warto rzucić okiem na faworytów bukmacherów.

Tutaj oczywiście niespodzianek nie ma. Najwyżej stoją notowania Maxa Verstappena. Kurs na jego triumf oscyluje w granicach 2,25. Bukmacherzy uważają również, że zamieszać mogą tacy zawodnicy jak Charles Leclerc, Carlos Sainz, Lewis Hamilton, Sergio Perez czy George Russell. Oto kursy na zwycięstwo w przypadku poszczególnych kierowców:

 • Max Verstappen – 2,25
 • Charles Leclerc – 2,75
 • Carlos Sainz – 6,00
 • Sergio Perez – 12,50
 • Lewis Hamilton – 15,00
 • George Russell – 20,00

Zdecydowanie niżej stoją notowania Lando Norrisa, Fernando Alonso czy Estebana Ocona.

Warto wspomnieć, że na torze w Budapeszcie-Mogyorodzie kierowcy mają do pokonania 70 okrążeń. Długość jednego okrążenia to 4,381 km, więc łączny dystans wynosi 306,663 km.

W zeszłym roku pierwsze miejsce zajął Esteban Ocon, drugi był Lewis Hamilton, a trzeci Carlos Sainz. Najszybciej jedno okrążenie pokonał Piere Gasly, z kolei pole position zapewnił sobie Lewis Hamilton.

Gdzie postawić na GP Węgier F1 zakłady bukmacherskie?

Chciałbyś obstawić Grand Prix Węgier, ale nie wiesz, którego bukmachera najlepiej wybrać? Podpowiedź stanowi poniższa tabela. Zawarto w niej informacje, które bez wątpienia mogą bardzo się przydać – warto je zatem przeanalizować i być może nawet skorzystać z jakiejś oferty.

Bukmacher Bonusy Sprawdź!

Zakłady bukmacherskie STS

100% do 300 zł, Cashback 100 zł, bonusy reload do 1500 zł

Zarejestruj się

Betclic

Cashback do 200 zł

Zarejestruj się

fortuna typy na dziś

Freebet 20 zł, cashback 600 zł, 100% do 2100 zł

ZAREJESTRUJ SIĘ