GP Kanady 2022 – wyniki F1: historyczny triumf Carlosa Sainza!

formuła 1 wyniki

Wiele można zarzucić Grand Prix Wielkiej Brytanii, ale z całą pewnością nie to, że podczas wyścigu emocji było jak na lekarstwo. Były to na pewno zawody, które na długo pozostaną w pamięci. Dla niektórych z powodu historycznego triumfu, a dla innych za przyczyną kraksy, w wyniku której życie przez chwilę wisiało na przysłowiowym włosku.

Wyniki GP Kanady 2022: Wielka kraksa już na starcie

Już na proste startowej swój udział w wyścigu zakończyło trzech kierowców. George Russell. Guanyu Zhou oraz Alex Albon zdecydowanie najpoważniej uszkodzili swoje bolidy w trakcie zderzenia, w którym udział brało aż pięć bolidów. Zdecydowanie najpoważniej ucierpiał Zhou. Chińczyk został przewieziony nawet do szpitala, lecz na całe szczęście obeszło się bez większych urazów.

Po restarcie rywalizacja rozpoczęła się na nowo. W grze o najwyższe cele przez cały czas trwania wyścigu pozostawało właściwie wąskie grono zawodników. W pewnym momencie wydawało się, że kolejne zwycięstwo do swojej kolekcji będzie mógł dopisać Max Verstappen, lecz awaria ogumienia całkowicie wykluczyła go z walki o podium. Po 52 okrążeniach największym szczęśliwcem okazał się Carlos Sainz, który F1 Silverstone wyniki będzie na pewno wspominał przez długie, długie lata.

F1 Wielkiej Brytanii wyniki czołowej trójki przedstawiały się więc ostatecznie następująco:

  1. Carlos Sainz
  2. Sergio Perez
  3. Lewis Hamilton

F1 2022 wyniki – klasyfikacja generalna

Czy GP Wielkiej Brytanii wyniki wpłynęły na układ sił w klasyfikacji generalnej Formuły 1? Siódma lokata na mecie wyścigu na torze Silverstone nie pozwoliła zbytnio powiększyć przewagi Maxowi Vestappenowi. Mimo to Holendra oraz drugiego Sergio Pereza dzieli bezpieczny dystans 34 punktów. Najniższy stopień podium nadal należy do Charlesa Leclerca, lecz zaledwie dziesięć oczek straty ma już do niego triumfator wyspiarskich zmagań Carlos Sainz.

Nie minął nawet półmetek tegorocznych zmagań, a już można odnieść wrażenie, że będzie to jeden z najbardziej emocjonujących sezonów w całej dotychczasowej historii Formuły 1. Oby tak dalej Panowie!

Kiedy następne F1?

Po GP Wielkiej Brytanii 2022 wyniki kolejnego z wyścigów będziemy opisywać na naszych łamach wyjątkowo szybko. Już na 10 lipca bieżącego roku zaplanowano bowiem GP Austrii na torze Red Bull Ring. Mocno liczymy na to, że wyniki GP Wielkiej Brytanii 2022 to tylko przedsmak emocji, jakie czekają nas podczas zmagań w mieście Spielberg.