Hurkacz i Isner w półfinale gry podwójnej ATP Madryt! Z kim zagrają?

Hubert Hurkacz i John Isner nie zwalniają tempa. Polsko-amerykański duet po prawdziwym dreszczowcu pokonał niemiecką parę, Kevin Krawietz / Andreas Mies. Wynik długo wisiał na włosku, ale ostatecznie, to Hurkacz i Isner awansowali do półfinału gry podwójnej ATP Madryt 2022.

Hurkacz / Isner już w półfinale ATP Madryt. Czy będzie drugi z rzędu tytuł?

Choć przed Polakiem i Amerykaninem dopiero półfinał, to w głowach kibiców już rodzi się pytanie, czy Hurkacz i Isner siegną po drugi z rzędu tytuł? Przypomnijmy, że para ta dostała dziką kartę na turniej w Miami Open, gdzie niespodziewanie pokonała wszystkich rywali, sięgając po tytuł. Hubi i Isner kontynuują dobrą passę także w Madrycie. Na początek po ciężkim boju rozprawili się z Beharem i Escobarem, później ograli nieco łatwiej Chaczanowa i Rublowa, a teraz, w ćwierćfinale znów emocji była cała masa. Po blisko dwugodzinnym meczu Hubert Hukracz i John Isner meldują się w półfinale ATP Madryt.

Hurkacz i Isner

Spotkanie ćwierćfinałowe nie rozpoczęło się po myśli Hurkacza i Isnera. Polak i Amerykanin przegrali z faworyzowanymi Niemcami pierwszego seta 4:6. Na szczęście w drugim, po wyrównanym boju odgryźli się rywalom, wygrywając 7:6(5). O wszystkim zadecydować musiała więc ostatnia partia – super tie-break. W niej również nie brakowało emocji, ale Hurkacz i Isner szybko narzucili swoje warunki, nie oddając przewagi i wygrywając ostatecznie 10:5.

Co ciekawe, zaledwie kilkadziesiąt minut przed meczem deblowym, Hurkacz rywalizował w singlu, gdzie niestety musiał uznać wyższość Novaka Djokovica. Taka intensywność nie przeszkodziła Polakowi w żaden sposób w grze podwójnej, a teraz, kiedy może skoncentrować się wyłącznie na deblu, już wraz z Isnerem rosną do rangi faworytów ATP Madryt.

Wynik meczu: Hubert Hurkacz/John Isner – Kevin Krawietz/Andreas Mies 4:6, 7:6(5), 10:5

W najbliższym meczu, a więc w półfinale ATP Madryt, Hurkacz i Isner zagrają z duetem Koolhof / Skupski. Tutaj więcej szczegółów o tym meczu.

0 0 votes
Article Rating