Nowy trener Igi Świątek już znany. Zaskakujący wybór

Świątek - Dart typy

Kilkadziesiąt godzin temu Iga Świątek podzieliła się ze światem sensacyjną informacją. Raszynianka po 5,5 roku postanowiła zakończyć współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim, który poprowadził ją między innymi do triumfu w wielkoszlemowym French Open. Teraz pojawiła się kolejna zaskakująca informacja. Jak twierdzi dobrze poinformowany w świecie polskiego tenisa ziemnego dziennikarz Adam Romer, Iga Świątek rozpocznie współpracę z Tomaszem Wiktorowskim. To jeden z najlepiej ocenianych trenerów, który w przeszłości z sukcesami współpracował między innymi z Agnieszką Radwańską. Poznaliśmy szczegóły.

Iga Świątek ma nowego trenera. Kim jest?

“Nieoficjalnie (ale potwierdzone w dobrym miejscu). Iga Świątek od poniedziałku zaczyna treningi pod okiem trenera tymczasowego Tomasza Wiktorowskiego.” – napisał na Twitterze wspomniany Adam Romer. Dziennikarz nie wyklucza, że jeśli współpraca pomiędzy Świątek, a Wiktorowskim będzie układać się, jak należy, to zostanie ona przedłużona na co najmniej cały sezon. “Znając Tomasza Wiktorowskiego i Igę Świątek sądzę, że to będzie dłuższa współpraca na sezon bądź dalsze sezony.” – dodaje między innymi Dawid Olejniczak. To tenisowy ekspert w stacji Polsat Sport.

Tymczasem nie milkną też echa pożegnania Igi Świątek z Piotrem Sierzputowskim. Wielu ekspertów zauważa, że choć doprowadził on raszyniankę na sam szczyt, to nie był w stanie wyeliminować jej słabości, jakim jest kiepska siła pierwszego podania. Część środowiska uważa także, że Sierzputowski mimo, że był trenerem Świątek, to został zepchnięty na dalszy plan przez Darię Abramowicz, która w teamie Świątek odgrywa najważniejszą rolę. Słusznie zauważają, że to dość rzadko spotykane zjawisko. Zobaczymy więc, jak z tą rolą poradzi sobie dużo bardziej doświadczony Tomasz Wiktorowski. Czy wiesz, jak obstawiać tenis? Sprawdź nasz poradnik.

5 1 vote
Article Rating