Iga Świątek szczerze o planach na sezon i nowym trenerze

Iga Świątek

Już w nocy z poniedziałku na wtorek Iga Świątek zainauguruje sezon 2022 na kortach w Adelajdzie. Jakie cele stawia sobie Polka na ten rok? Jak wyglądały jej przygotowania i co sądzi o współpracy z nowym trenerem, Tomaszem Wiktorowskim?

Iga Świątek wchodzi do gry

Z Iga Świątek o nadchodzącym tuż tuż nowym sezonie porozmawiał dziennikarz Polsat Sport, Tomasz Lorek. Z ust triumfatorki French Open usłyszeliśmy wiele ciekawych, ale też szczerych informacji na temat jej kariery. Iga Świątek przyznała, na co kładzie nacisk jej nowy trener, Tomasz Wiktorowski oraz co sama zawodniczka chciałaby poprawić w swojej grze.

“Chciałabym poprawić właściwie wszystko. Nie jestem jeszcze kompletną zawodniczką i jest sporo do poprawy.” – przyznaje szczerze Świątek. “Wciąż mam 20 lat. To jest pozytywna rzecz, że nadal mogę się rozwijać i mam potencjał.” – dodaje Iga. Po chwili tenisistka uzupełniła wypowiedź o to, jak wyglądają jej treningi z Tomaszem Wiktorowskim. “Koncentruje się na moich dobrych stronach i to podbudowuje. (…) Mam nadzieję, że to mi da więcej agresji podczas meczów i takiego poczucia, że faktycznie mogę dominować nawet przeciwko tym najlepszym zawodniczkom.” – słyszymy podczas wywiadu dla Polsat Sport.

“Na pewno te zmiany nie pojawią się od razu. (…) Wciąż się poznajemy i to jest najważniejsza rzecz, żeby się poznać. (…) Żeby była fajna atmosfera. Na razie daje sobie czas i trenerowi.” – dodaje Iga Świątek. To jasno pokazuje, że jej współpraca z Wiktorowskim nie ma być wyłącznie krótkim epizodem, a zarówno trener, jak i zawodniczka myślą o długofalowej, pełnej sukcesów pracy. Choć nie można ukrywać też, że w jednym z poprzednich wywiadów zawodniczka przyznała, że za rok czy dwa chciałaby spróbować współpracy z zagranicznym trenerem.

Reasumując, widać, że spory nacisk w tym sezonie Iga Świątek będzie kładła na strefę mentalną. Widać, że w poprzednim sezonie nie do końca wszystko funkcjonowało tak, jak powinno. Zwłaszcza po przegranych meczach, kiedy ambitna Polka zalewała się łzami, co blokowało jej sportową złość i powrót do dobrej dyspozycji.

Kiedy pierwszy mecz Świątek? O której gra?

Pierwszy mecz w tym sezonie Iga Świątek rozegra w nocy z poniedziałku na wtorek, 4 stycznia około godziny 4 w nocy czasu polskiego. Jej rywalką na turnieju WTA Adelaide będzie Daria Saville. Więcej o tym meczu piszemy w tym artykule na naszym portalu.