Iga Świątek wypada z gry na dłużej. Szczere słowa Polki

Iga Świątek
Icon Sport

Iga Świątek nie wróci prędko na kort po zakończonym US Open, na którym nie obroniła tytułu. Polka poinformowała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że potrzebuje odpoczynku. Wiemy kiedy wróci do gry.

Iga Świątek “bierze” wolne. Wiemy kiedy zagra

“Cześć! Niestety, muszę wycofać się z turnieju w Guadalajarze z powodu napiętego kalendarza i jego zmian.” – poinformowała do niedawna pierwsza rakieta świata, a obecnie wiceliderka światowego rankingu.

“Muszę słuchać swojego ciała i jako że sezon jest bardzo intensywny – naszym priorytetem jako zespołu jest zagrać go do końca w dobrym zdrowiu i planować moje starty mądrze, żeby nie ryzykować kontuzją. Przykro mi, ale jestem pewna, że turniej będzie świetny. Do zobaczenia w Tokio.” – skwitowała swój wpis Iga Świątek.

Wiemy zatem kiedy gra Świątek następny turniej. Polka pojawi się na imprezie w Tokio, którą zaplanowano na 25 września. Turniej w stolicy Japonii potrwa do 1 października. Następnie Iga Świątek obierze za cel turniej w Pekinie, który odbędzie się w dniach 30 września – 8 października. Kolejną imprezą ma być WTA Finals (29 października – 5 listopada), a sezon Iga Świątek zakończy na kortach w Seville podczas BJK Cup Finals (7 -12 listopada). Wrócić na szczyt rankingu WTA będzie niezwykle ciężko, ale trzymamy kciuki za Igę!