Indian Wells: kiedy początek? Kto nie zagra?

Indian Wells kto nie zagra

Wszyscy czekamy na kolejne mecze Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Odbędą się one na turnieju Indian Wells w Kalifornii. Wiemy kiedy Indian Wells, ale także kto nie zagra. Lista nieobecnych jest dość długa.

Kiedy Indian Wells 2023?

Zmagania na Indian Wells rozpoczną się 6 marca od eliminacji. Z kolei właściwy turniej, a więc drabinka główna ruszy do gry 8 marca 2023 roku. Indian Wells potrwa aż do 19 marca, kiedy to będziemy świadkami finału mężczyzn. Dzień wcześniej swój finał rozegrają panie.

Kto nie zagra podczas Indian Wells 2023?

Wiemy już odnośnie Indian Wells kto nie zagra. Kontuzje oraz inne problemy wykluczyły z tego prestiżowego turnieju wielu tenisistów, na których chętnie zawiesilibyśmy oko.

Bez dwóch zdań, największym nieobecnym Indian Wells będzie Rafael Nadal. Hiszpan znów jest kontuzjowany i opuści Indian Wells, które wygrywał do tej pory trzykrotnie. Co ciekawe, w ubiegłym roku “Rafa” dotarł do wielkiego finału, ale musiał w nim uznać wyższość Taylora Fritza. Kolejne wielkie nazwisko, które nie zagra w Indian Wells to Novak Djoković, który nie otrzymał pozwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych, wskutek braku ważnego szczepienia. W rywalizacji mężczyzn nie zobaczymy także energicznego Nicka Kyrgiosa, Marina Cilicia, Davida Goffina, Sebastiana Kordy, Benjamina Bonziego czy Jensonsa Brooksby'ego.

Wśród pań, największą nieobecną jest Chinka, Qinwen Zheng. Z rywalizacji wycofały się też Ana Bogdan i Anett Kontaveit. W eliminacjach udziału nie weźmie z kolei Gabrine Muguruza.

Którzy Polacy grają na Indian Wells? Wśród kobiet będą to Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch i Alicja Rosolska. Wśród mężczyzn Hubert Hurkacz i Jan Zieliński.