Kadra reprezentacji Polski na Czechy i Albanię. Znamy nazwiska!

Fernando Santos

Kadra Polski na Czechy i Albanię jest już znana! Podczas piątkowej konferencji prasowej portugalski selekcjoner biało-czerwonych Fernando Santos odkrył karty. Na kogo postawił ten szkoleniowiec? 

Kadra Polski na Czechy i Albanią. Fernando Santos podał nazwiska

Przedstawiona została już kadra reprezentacji Polski na pojedynki w ramach eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią. Oto nazwiska wybranków Fernando Santosa. Niewątpliwie warto się z nimi uważnie zapoznać.

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Paweł Dawidowicz, Robert Gumny, Michał Karbownik, Jakub Kiwior, Kamil Piątkowski.

Pomocnicy: Krystian Bielik, Kacper Kozłowski, Ben Lederman, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Michał Skóraś, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski.

Kogo powołał Fernando Santos na mecze eliminacji Euro 2024?

Gdy tylko ogłoszona zostaje kadra reprezentacji Polski, natychmiast ruszają dyskusje na temat tego, kogo brakuje. Przewijają się też komentarze, że dla niektórych zawodników powinno zabraknąć miejsca na liście selekcjonera.

Tym razem też nastąpił wysyp komentarzy, choćby na Twitterze czy w polskich mediach. Jakie wnioski krążą po sieci?

Grzegorz Krychowiak poza reprezentacją Polski. To prawdziwa sensacja. Pierwsze powołania selekcjonera Fernando Santosa przyniosły prawdziwą niespodziankę” – skomentował Sebastian Staszewski z Interii.

“Bez Dawida Kownackiego – oj zaskoczył trener. Bo brak Krychowiaka nie dziwi aż tak” – twierdzi natomiast Sebastian Chabiniak z Eleven Sports.

Głos zabrał również Samuel Szczygielski z meczyki.pl. “To Fernando Santos pomieszał w kotle. Krychowiak out. Brak Kownackiego. Debiut Ledermana” – odnotował.

“Tylko Kownackiego mi brakuje, szkoda nie skorzystać z takiej formy. Ciekawie się to zapowiada :)” – pisze Mateusz Rokuszewski z Canal+ Sport.

Brak powołania dla Grzegorza Krychowiaka. Zaskoczenie, odważna decyzja, ale i właściwa” – stwierdził z kolei Jan Mazurek, dziennikarz Weszło.

Fernando Santos zaskoczył. Wśród powołanych na mecze z Czechami i Albanią nie ma Grzegorza Krychowiaka, są za to Kacper Kozłowski i Ben Ledermann. – Nikogo nie skreślam, ale nazwiska które wybrałem są dla mnie w tym momencie najważniejsze – tłumaczy selekcjoner” – czytamy we wpisie Krzysztofa Wilanowskiego z Radia ZET.

Kiedy gra reprezentacja Polski

Kiedy gra Polska? Te terminy meczów w ramach eliminacji Euro 2024 powinniście zapamiętać!

  • 24 marca, godz. 20:45: Czechy – Polska;
  • 27 marca, godz. 20:45: Polska – Albania;
  • 20 czerwca: Mołdawia – Polska;
  • 7 września:  Polska – Wyspy Owcze,
  • 10 września: Albania – Polska,
  • 12 października: Wyspy Owcze – Polska,
  • 15 października: Polska – Mołdawia,
  • 17 listopada: Polska – Czechy.