Kiedy gra Świątek? Czy zagra na WTA Mutua Madrid Open?

Iga Świątek zadziwia tenisowy świat. Polka wygrała cztery turnieje z rzędu, a od 23 meczy nie znajduje pogromczyni! Czy jej wspaniała passa wciąż będzie trwać? Wiemy, kiedy gra Świątek. WTA Madrid będzie kolejnym turniejem, na którym będziemy mieli sposobność oglądać rewelacyjnie grającą liderkę światowego rankingu.

Kiedy gra Świątek? Zagra na turnieju w Madrycie!

To wiadomość dosłownie z ostatniej chwili. Wszyscy kibice zastanawiali się bowiem, kiedy gra Świątek. Polka nie zdradzała szczegółow, a na oficjalnej witrynie turnieju próżnoby szukać pewnej informacji. Rąbka tajemnicy uchyliła za to Daria Abramowicz. To trener-psycholog, która współpracuje ze Świątek. Na jej Instagramie pojawiły się stories z lotniska, na którym Abramowicz oznaczyła kierunek Hiszpania. To oznacza jedno: Iga Świątek zagra w WTA Mutua Madrid Open. Świątek uznawana jest za jedną z faworytek turnieju, co zresztą nie może dziwić. Po tym, jak wygrała Doha, Indian Wells, Miami Open oraz ostatnio turniej w Stuttgarcie. Świątek WTA Madryt jak najbardziej może wygrać!

Świątek WTA Madrid

Kolejny raz będziemy mogli emocjonować się występami Świątek. Kiedy? Turniej ze Świątek, WTA Madrid rozpocznie się już 28 kwietnia i potrwa do 7 maja. Jesteśmy ciekawi, czy Iga Świątek wywalczy piąty tytuł z rzędu. Głęboko w to wierzymy, trzymając kciuki. Wiadomo też, gdzie jeszcze zagra Świątek przed zbliżającym się Roland Garros.

Wiele wskazuje na to, że Polka, oprócz turnieju w Madrycie, wystąpi również w Rzymie. Impreza zaplanowana w dniach 9-15 maja 2022 roku będzie dla niej idealnym przetarciem przed jednym z kuliminacyjnych fragmentów sezonu, którym będzie nadchodzący wielkimi krokami French Open.

Trzymamy jednak najpierw kciuki za Świątek na WTA Madrid. Oby to był kolejny piękny, tym razem hiszpański akcent w jej karierze! Zobacz drabinkę Madrid Open.