Kiedy grają Świątek i Hurkacz? Plany na najbliższe dni

Kiedy grają Świątek i Hurkacz? Plany na najbliższe dni

Właśnie opublikowano najnowsze rankingi WTA oraz ATP. Dowiadujemy się z nich, że zarówno Iga Świątek, jak i Hubert Hurkacz utrzymali swoje dotychczasowe pozycje w światowych rankingach. Świątek, pomimo tego, że ostatnio nie wystąpiła w żadnym turnieju, wciąż jest 11. Raszynianka zapewniła sobie ostatnio też udział w WTA Finals. Hurkacz zajmuje 10. miejsce. “Hubi” jest jednak coraz bliżej awansu na historyczne 9. miejsce, dzięki czemu stałby się samodzielnym, najwyżej sklasyfikowanym polskim tenisistą w historii. Obecnie miano to dzierży razem z Wojciechem Fibakiem. Wraz z opublikowaniem nowych rankingów warto sprawdzić, kiedy gra Świątek i Hurkacz swoje najbliższe turnieje. Już wkrótce.

Kiedy gra Iga Świątek?

Świątek

Wciąż nie wiadomo, czy przed WTA Finals, Iga Świątek zdecyduje się jeszcze na grę w którymś z nadchodzących turniejów. Niewykluczone, że nie, z racji tego, że Polka już zapewniła sobie udział w prestiżowym, kończącym sezon turnieju. Na razie raszynianka trenuje i obserwuje rozwój sytuacji. Pojawiły się informacje, że może chcieć wystąpić w jednym z nadchodzących turniejów. To jednak nic oficjalnego, a i tak Świątek musiałaby liczyć na dziką kartę od organizatorów.

Kiedy gra Hubert Hurkacz?

HurkaczHurkacz wciąż musi walczyć o udział w ATP Finals. Dlatego też pewne jest, że w najbliższym czasie zagra w dwóch turniejach ATP – w Wiedniu oraz Paryżu. Pierwsza impreza rozpoczyna się 25 października, a druga 1 listopada. Rywalizację w Wiedniu Hurkacz rozpocznie od meczu z Andy Murray'em. razie konieczności dalszej walki o ATP Finals, Hubert Hurkacz może zagrać również w trzecim turnieju, którym będzie ATP w Sztokholmie.

Gdzie i kiedy WTA oraz ATP Finals?

Tegoroczny WTA Finals obędzie się w Guadalajarze, a ATP Finals w Turynie. Początek turnieju pań 10 listopada, a panowie wyjdą na kort 14 listopada. W każdym z nich w grze singlowej wystąpi po ośmiu najlepszych tenisistów.

Sprawdź także, ile zarabiają polscy sportowcy i tenisiści.