MŚ 2022: Kontuzja Neymara. Pojawiły się nowe informacje

Neymar

Wczoraj informowaliśmy o kontuzji Neymara, której gwiazdor reprezentacji Brazylii nabawił się w wygranym 2:0 meczu z Serbią. Neymar po około 80 minutach gry opuścił boisko, z wyraźnym grymasem twarzy, trzymając się za kostkę. Dziś możemy już powiedzieć więcej na temat tego, jak groźna jest kontuzja Neymara.

Kontuzja Neymara – czy zagra w kolejnym meczu ze Szwajcarią?

Brazylia na inaugurację MŚ 2022 wygrała 2:0 z Serbią, ale okupiła to zwycięstwo kontuzją Neymara, który ucierpiał przy jednym z wślizgów rywali w końcówce spotkania. Już w poniedziałek, reprezentacja Brazylii zagra kolejny mecz na Mistrzostwach Świata. Rywalem Canarinhos będą Szwajcarzy. Czy Neymar zagra w meczu Brazylia – Szwajcaria? Oto jest pytanie. Głos zabrał selekcjoner Brazylijczyków.

O ile selekcjoner Brazylii, Tite uspokaja twierdząc, że Neymar zagra jeszcze na Mundialu 2022, o tyle takimi optymistami nie są lekarze. Według informacji podawanych przez hiszpańskie “COPE”, kontuzja Neymara to skręcenie kostki. To oznaczałoby, że gwiazdor Brazylii nie zagra przez kolejne kilkanaście dni. Wróciłby więc dopiero na kluczowe mecze Mistrzostw Świata 2022.

Neymar kontuzjowany – lekarze robią, co mogą

Serwis globo.com dodaje z kolei, że więcej informacji na temat kontuzji Neymara znanych będzie w ciągu najbliższych 48 godzin. Wówczas lekarze mają podjąć decyzję, czy Neymar zagra w kolejnym meczu ze Szwajcarią. Do tego czasu jego kostka ma być okładana lodem, co ma zmniejszych opuchliznę i przyspieszyć regenerację kontuzjowanego miejsca.