LGP Szczyrk 2023 wyniki (06.08.2023)

piotr-zyla-szczyrk

Święto skoków narciarskich w wakacyjnej scenerii dobiegło właśnie końca. Za nam Letnie Grand Prix w skokach Szczyrk 2023. Wyniki niedzielnego konkursu znajdziecie w niniejszym tekście. Serdecznie zapraszamy.

LGP Szczyrk 2023 wyniki konkursu (06.08.2023)

Mimo iż rozmiar skoczni w Szczyrku nie należy do największych, to rywalizacja o wygraną w zawodach po raz kolejny należała do bardzo zaciętych. Oto jak ostatecznie kształtował się układ sił w pierwszej dziesiątce:

Piotr Żyła wygrywa konkurs Letniego Grand Prix w Szczyrku (06.08.2023)

Podobnie jak w przypadku sobotnich zmagań, także w niedzielę reprezentanci Polski narobili rodzimym kibicom sporo tzw. smaka, jeśli chodzi o końcowy triumf. Piotr Żyła po pierwszej serii absolutnie nie miał sobie równych. Jak się później okazało, z uwagi na komplikacje związane z trudnymi warunkami na skoczni wyniki uzyskane w tejże serii okazały się wynikami końcowymi.

Tuż za plecami Żyły rywalizację ukończył znakomity Vladimir Zografski, a miejsce na najniższym stopniu podium należało do Niemca Luci Rotha. Na oddzielne słowa pochwały zasługuje także Aleksander Zniszczoł, który drugi dzień z rzędu uplasował się pośród najlepszych. Tym razem przypadła mu lokata numer pięć.

Teraz na skoczków czeka bardzo długa przerwa, gdyż kolejne zawody Letniego Grand Prix zaplanowano dopiero na końcówkę września. Będą miały one miejsce w rumuńskim Rasnovie.

Klasyfikacja generalna LGP 2023 w skokach narciarskich

Sytuacja w czołówce klasyfikacji generalnej za wyjątkiem pierwszej lokaty zmienia się bardzo dynamicznie. Jesteście ciekawi, kogo można na ten moment zaliczyć do ścisłej światowej czołówki? Spójrzcie zatem do niniejszego linku.