Liga Narodów Siatkówka mężczyzn 2022 – tabela, terminarz, wyniki, kiedy grają siatkarze następny mecz?

liga narodow terminarz

Zmagania na bułgarskiej ziemi dobiegły właśnie końca, lecz oczywiście nie jest to równoznaczne z tym, iż teraz będziemy zmuszeni narzekać na brak siatkarskich emocji. Już za kilkanaście dni rozpoczyna się ostatni turniej fazy zasadniczej, który pozwoli wyłonić czołową ósemkę. Kto ma największe szanse się w niej znaleźć? Która z drużyn może stanąć na drodze reprezentacji Polski podczas marszu po złoto? Na te i wiele innych pytań postaraliśmy się odpowiedzieć w niniejszym artykule. Serdecznie zapraszamy.

Liga Narodów Siatkówka mężczyzn 2022 wkracza w decydującą fazę

Na kilkanaście tygodni przed startem siatkarskich mistrzostw świata polscy zawodnicy bardzo dobrze poczynają sobie podczas swoistego poligonu doświadczalnego, jakim śmiało można nazwać rywalizację w prestiżowej Lidze Narodów. Już sama obecność w tym gronie to powód do dumy. Dla Polaków to wszakże chleb powszedni, gdyż przecież nie od dziś wiadomo, że Biało-czerwoni to jedna z najlepszych reprezentacji narodowych na świecie.

W ośmiu rozegranych dotychczas spotkaniach Bartek Kurek i spółka próbowali umiejętnie to udowodnić i trzeba im otwarcie przyznać, że ta sztuka jak najbardziej im się udawała. Pora jednak postawić przysłowiową “kropkę nad i”. Nie będzie to z pewnością tak proste, jak wielu się wydaje, lecz przy odrobinie szczęścia jest to na pewno zadanie w pełni wykonalne.

Liga Narodów Siatkówka mężczyzn 2022 – tabela

Końca dobiegł właśnie drugi turniej tegorocznej edycji imprezy o nazwie Liga Narodów siatkówka mężczyzn 2022. Tabela tych rozgrywek przedstawia się na ten moment następująco:

POZYCJA DRUŻYNA LICZBA PUNKTÓW
1. Francja 21
2. POLSKA 21
3. Włochy 19
4. Japonia 18
5. USA 17
6. Brazylia 15
7. Holandia 14
8. Iran 12
9. Serbia 11
10. Słowenia 9
11. Niemcy 7
12. Argentyna 8
13. Chiny 6
14. Kanada 6
15. Bułgaria 6
16. Australia 2

Kiedy grają siatkarze? Liga Narodów Siatkówka mężczyzn 2022 terminarz

Tuż po końcowym gwizdku spotkania z reprezentacją USA wielu kibiców zadawało sobie na pewno pytanie, kiedy grają siatkarze w Lidze Narodów swój kolejny mecz. Przerwa potrwa co prawda kilka dni, jednak jesteśmy przekonani, że ten czas upłynie naprawdę szybko. Liga Narodów Siatkówka mężczyzn 2022 terminarz rywalizacji w Gdańsku wedle dostępnego harmonogramu przybrał niniejszy kształt:

  • Iran – Polska (5 lipca 2022. godz.20:00)
  • Polska – Chiny (7 lipca 2022, godz. 20:00)
  • Polska – Holandia (9 lipca 2022, godz. 20:00)
  • Polska – Słowenia (10 lipca 2022, godz. 20:00)

Liga Narodów w Piłce Siatkowej Mężczyzn – zasady rozgrywek

Na przestrzeni paru ostatnich lat format Ligi Narodów ulegał kilkukrotnym zmianom. W 2018 roku, a więc podczas pierwszej edycji tej imprezy po rozegraniu kilku mini turniejów w różnych częściach świata czołowa szóstka z grona szesnastu rywalizujących ze sobą drużyn spotykała się w tzw. Final Six. To właśnie tam wyłaniano zwycięzcę. Przed rokiem z uwagi na pandemię koronawirusa wszystko toczyło się natomiast w jednym miejscu tj. włoskim Rimini. Final Six zostało wtedy zastąpione przez Final Four.

Bieżąca edycja to natomiast jeszcze inny format. Osiem najlepszych zespołów awansuje do ćwierćfinałów. Następnie rywalizacja toczy się doskonale znanym systemem pucharowym aż do wielkiego finału. Wszystko będzie miało tym razem miejsce we włoskiej Boloni.

Siatkówka Mężczyzn Liga Narodów – kto jest faworytem?

Liga Narodów w piłce siatkowej mężczyzn, a właściwie decydującą fazą play-off to miejsce zarezerwowane tylko dla najlepszych. Przed startem zmagań na polskiej ziemi jedyną niewiadomą jest już chyba tylko obsada dwóch ostatnich miejsc z czołowej ósemce. Drużyny, które będą bić się o te lokaty, nie odegrają jednak prawdopodobnie zbyt znaczącej roli w rywalizacji o zwycięstwo w całej imprezie. Czyim łupem padnie więc Liga Narodów siatkówka mężczyzn 2022?

Wrodzony patriotyzm nie pozwala nam wierzyć w inny scenariusz aniżeli triumf podopiecznych Nikoli Grbica. Realizacja tego celu będzie co prawda piekielnie trudna, ale przy odrobinie szczęścia jak najbardziej możliwa. Głównymi rywalami Biało-czerwonych w marszu po upragniony sukces mogą być reprezentacje Francji oraz Włoch. Wcale byśmy się więc nie zdziwili, jeśli któraś z tych ekip sięgnęłaby ostatecznie po złoto.