Liga Narodów Siatkówka Mężczyzn 2022 półfinały: terminarz, tabela, wyniki, kiedy grają polscy siatkarze?

liga narodów siatkówka półinały

Liga Narodów siatkówka mężczyzn 2022 wkracza w naprawdę decydującą fazę, dlatego też warto znać już dokładne daty poszczególnych starć, aby w żadnym wypadku nie przegapić meczu z udziałem reprezentantów Polski. Kiedy grają siatkarze w Lidze Narodów i jak przedstawiają się pary półfinałowe? Informacje na ten temat znajdziecie w niniejszym artykule. Serdecznie zapraszamy.

Półfinały Ligi Narodów Siatkówka Mężczyzn 2022 – kiedy grają? Terminarz

Sportem, na którym w naszym kraju skupiona jest w tej chwili bardzo duża uwaga jest bez wątpienia siatkówka. Liga Narodów terminarz pojedynków półfinałowych wraz z krótkim opisem obydwu starć znajdziecie w kilku poniższych zdaniach:

Polska – USA (23.07.2022r. godz. 18:00)

Podopieczni Nikoli Grbica swoim pojedynkiem z reprezentacją USA otwierają sobotnie zmagania w 1/2 finału. Wedle opinii wielu ekspertów nieznacznym faworytem tego boju są Bartek Kurek i spółka. Na ich niekorzyść działa jednak fakt nieco krótszego odpoczynku. Przypomnijmy bowiem, że Amerykanie swój mecz ćwierćfinałowy rozgrywali w środowy wieczór, natomiast Biało-czerwoni rozprawili się z Iranem nieco ponad dobę później.

Można więc rzec, że Liga Narodów siatkówka mężczyzn terminarz nie jest w tym roku łaskawy dla aktualnych mistrzów świata. Jeśli ktoś pragnie walczyć o najwyższe cele, to zasłanianie się takimi niuansami jest jednakże zupełnie nie na miejscu.

Czego zatem możemy oczekiwać od naszych Orłów na kilka chwil przed batalią z USA? Na pewno sama potyczka będzie równie wycieńczająca jak niedawny bój z Irańczykami. Oby tylko udało się zakończyć ją podobnym happy endem.

Włochy – Francja (23.07.2022r. godz. 21:00)

Jak mawia klasyk, na tym etapie rywalizacji nie ma już słabych drużyn. Powiedzenie to pasuje do drugiego z meczów półfinałowych niemal idealnie. Włosi są drużyną będącą w swoistej przebudowie, lecz nie przeszkadza im to w notowaniu coraz to lepszych rezultatów. Sięgnięcie po złoto na ubiegłorocznych ME idealnie to potwierdza.

Co natomiast można powiedzieć o Francuzach? Triumfatorzy turnieju siatkarskiego na IO w Tokio są ekipą piekielnie mocną. Gdy mają dobry dzień, to mogą pokonać absolutnie każdego. Wedle naszej skromnej opinii uda im się także zostawić w pokonanym polu gospodarzy finałowych zmagań w Bolonii. Jakie rozmiary będzie miał ich triumf? Obstawiamy wynik 3:2.

Kto jest faworytem w Lidze Narodów Siatkówka Mężczyzn 2022?

Liga Narodów siatkówka tabela 2022 na koniec zmagań grupowych wręcz wzorowo przedstawiała rozkład sił w tegorocznej edycji turnieju. Cztery pierwsze lokaty zajmowały kolejno reprezentacje Włoch, Polski, USA oraz Francji i te same zespoły zameldowały się właśnie w półfinałach.

Bukmacher Fortuna wierzy najbardziej w końcowy triumf Biało-czerwonych. Jak wyglądają szansę na zwycięstwo pozostałych drużyn? Możecie sprawdzić to w poniższej tabeli:

DRUŻYNA

KURS
Polska 2.30
Francja 3.50
Włochy 4.50
USA 6.50

Doskonale wiemy, jak wielkie emocje wywołuje Liga Narodów siatkówka mężczyzn. Transmisja z meczów półfinałowych będzie dostępna na antenach stacji Polsat Sport. Spotkania z udziałem Polaków będą mogli śledzić także widzowie TVP2. Biało-czerwoni liczą na pewno na doping swoich oddanych kibiców w dniu 23 lipca 2022r. o godz. 18:00. Pamiętajcie więc, aby broń Boże ich nie zawieść!