Luiz Felipe został piłkarzem Al-Ittihad. To już ostatni transfer z Europy? [OFICJALNIE]

Luiz Felipe został piłkarzem Al-Ittihad. To już ostatni transfer z Europy
Icon Sport

Choć Saudyjczycy mieli nadzieję na to, że uda im się zakończyć okienko transferowe z dużym przytupem, ściągając do siebie na przykład Mohameda Salaha z Liverpoolu, to chyba będą musieli obejść się smakiem. Do Arabii Saudyjskiej przenosi się jednak z Europy inny gracz, ponieważ oficjalnie Luiz Felipe został piłkarzem Al-Ittihad.

Saudyjski klub bardzo mocno liczył na to, że uda mu się wzmocnić defensywę przed zakończeniem okienka transferowego. Warto dodać, że ono w Arabii Saudyjskiej zamyka się dopiero dzisiaj, a nie tak jak w największych ligach europejskich, czyli w zeszły piątek. Al-Ittihad do końca walczyło o podpisanie kontraktu z Sergio Ramosem, ale ten ostatecznie wylądował w Sevilli FC. Z tego względu nastąpiła zmiana planów i zwrócono uwagę na włoskiego stopera.

Luiz Felipe został piłkarzem Al-Ittihad. Koniec europejskich zakupów?

Włoski stoper brazylijskiego pochodzenia to bardzo ważna postać Realu Betis, do którego przeniósł się rok temu z rzymskiego Lazio. Andaluzyjski klub zapłacił wtedy za obrońcę 16 mln euro. W poprzedniej kampanii defensor rozegrał łącznie 30 meczów dla zespołu z Sewilli, dlatego trener tej drużyny, Manuel Pellegrini, długo opierał się pomysłowi sprzedaży zawodnika do Arabii Saudyjskiej.

Być może na danie zielonego światła tej operacji miał wpływ aspekt finansowy. W mediach mówi się o tym, że Real Betis zarobi za swojego piłkarza ok. 25 mln euro. Ze względu na finansowy kryzys w zespołach ligi hiszpańskiej, taka oferta musiała być rozważona. Jak się oficjalnie okazało, władze andaluzyjskiego klubu postanowiły z tej okazji skorzystać.

To oznacza, że Luiz Felipe dołącza do wielu klasowych zawodników, którzy podczas letniego okienka transferowego zdecydowali się podpisać kontrakt z Al-Ittihad. W drużynie prowadzonej przez Nuno Espírito Santo występują tacy gracze jak Karim Benzema, Jota, Fabinho czy N'Golo Kanté.

Luiz Felipe został piłkarzem Al-Ittihad i wiele wskazuje na to, że ta drużyna przeprowadziła ostatni transfer z Europy podczas tego okienka transferowego. Być może kluby z Arabii Saudyjskiej odpalą jeszcze jakąś transferową bombę, a jeśli nie, to kolejna edycja astronomicznych ofert dla zawodników i klubów odbędzie się pewnie podczas zimowego okna.