Marcin Oleksy – kim jest zdobywca nagrody FIFA im. Ferenca Puskasa?

Marcin Oleksy kim jest

Bez dwóch zdań, Marcin Oleksy jest najpopularniejszym amp futbolistą, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Wszystko to zasługa nagrody, którą otrzymał. FIFA wręczyła mu bowiem nagrodę im. Ferenca Puskasa za zdobycie najpiękniejszej bramki na świecie w 2022 roku. Polak wyprzedził Dimitrija Payet oraz Richarlisona.

Kim jest Marcin Oleksy? Wiek, rodzina, wypadek

Marcin Oleksy jest amp futbolistą, który występuje w barwach Warty Poznań oraz reprezentacji Polski. Ile ma lat? Urodził się w 1987 roku, a więc ma 36 lat. Prywatnie Marcin Oleksy jest szczęśliwym mężem oraz ojcem dwóch dzieci – Tomka i Tosi.

Jak Marcin Oleksy został amp futbolistą? Oleksy w przeszłości grał na amatorskim poziomie w piłkę nożną, ale w 2010 roku postanowił zawiesić swoją karierę i zajął się pracą jako robotnik, która pozwalała mu wyżywić rodzinę. Niestety, kilka miesięcy po podjęciu pracy uległ wypadkowi. Walec do asfaltu przejechał mu po nogach. Oleksy przeżył, ale niestety konieczna była amuptacja lewej nogi. W 2019 roku postanowił spróbować swoich sił jako amp futbolista. Początkowo w innym klubie, a ostatecznie trafił do Warty Poznań. W 2021 roku zadebiutował także w reprezentacji Polski.

Czym jest amp futbol? To rodzaj piłki nożnej, w którym uczestniczą gracze po jednostronnej amputacji kończyny dolnej (zawodnicy z pola) bądź kończyny górnej (bramkarze). Dyscyplina z roku na rok staje się coraz bardziej popularna w Polsce, a bramka Marcina Oleksego przysporzyła jej także sporo popularności na całym świecie.

Bramka Marcina Oleksego przewrotką (WIDEO)

Poniżej możesz zobaczyć bramkę Marcina Oleksego, przez którą stało się o Polaku i amp futbolu bardzo głośno na całym świecie.