Marco Verratti odchodzi z Paris Saint-Germain. Padło “here we go!”

Marco Verratti odchodzi z Paris Saint-Germain
Icon Sport

Choć okienko transferowe w najsilniejszych ligach Europy zakończyło się już ponad tydzień temu, to nie wszędzie obowiązuje te same zasady. Z tego względu wciąż trwają negocjacje w związku z przyszłością niektórych piłkarzy. Okazuje się, że tak było w przypadku jednego z nich, ponieważ ostatecznie Marco Verratti odchodzi z Paris Saint-Germain.

O odejściu włoskiego pomocnika ze stolicy Francji mówiło się już od dłuższego czasu. Ostateczne tego potwierdzenie otrzymaliśmy kilka dni temu, gdy Paris Saint-Germain opublikowało listę zgłoszonych zawodników do tej edycji Ligi Mistrzów. Zabrakło na niej reprezentanta Italii. Teraz już wiadomo, że Marco Verratti zmienia klub i kończy swoją europejską przygodę z piłką.

Marco Verratti odchodzi z Paris Saint-Germain. Mistrz Francji zarobi 45 mln euro

Okazało się, że włoski pomocnik zdecydował się na transfer do Al-Arabi SC. To zespół występujący w katarskiej lidze. Znany piłkarski dziennikarz, Fabrizio Romano, poinformował, że piłkarz w końcu osiągnął ustne porozumienie ws. indywidualnych warunków kontraktu. W ciągu 24 godzin Marco Verratti ma udać się do Doha, aby dopełnić wszelkich formalności przed przenosinami do nowej drużyny.

Jeśli chodzi o warunki finansowe tej transakcji, to wiemy, ile na tym transferze zarobi Paris Saint-Germain. Włoski dziennikarz dodał, że PSG zgodziło się przed dziesięcioma dniami na kwotę w wysokości 45 mln euro. To powoduje, że już praktycznie nic nie jest w stanie zagrozić tej operacji, mimo że zawodnik w grudniu 2022 roku podpisał nowy kontrakt z mistrzem Francji.

Marco Verratti jest piłkarzem Paris Saint-Germain od 2012 roku, gdzie trafił z włoskiej Pescary. Wtedy Francuzi zapłacili za utalentowanego pomocnika 12 mln euro. Łącznie w zespole z Parc des Princes Włoch rozegrał 416 spotkań. Udało mu się strzelić 11 goli i zanotować 61 asyst. Co ciekawe, reprezentant Italii spotka się w nowym zespole ze starymi kolegami z drużyny, ponieważ w Al-Arabi SC występują Raphinha oraz Abdou Diallo.