Robert Lewandowski był kuszony tego lata przez saudyjskie kluby

Robert Lewandowski był kuszony tego lata przez saudyjskie kluby
Icon Sport

Okienko transferowe w topowych ligach europejskich zakończyło się już jakiś czas temu, ale wciąż nie milkną echa związane z niektórymi potencjalnymi ruchami. Niedawno ponownie pojawił się temat napastnika FC Barcelony i reprezentacji Polski, ponieważ jak twierdzi Fabrizio Romano, Robert Lewandowski był kuszony tego lata przez saudyjskie kluby.

Robert Lewandowski trafił do FC Barcelony zaledwie rok temu z Bayernu Monachium. “Duma Katalonii” zapłaciła za polskiego napastnika około 45 mln euro. Były gracz “Die Roten” podpisał z Barcą kontrakt do 2026 roku z opcją przedłużenia go o rok. Jak się okazało, mimo nieco gorszej dyspozycji Polaka w ostatnim czasie, nie zdecydował się on na transfer do Arabii Saudyjskiej.

Robert Lewandowski był kuszony tego lata przez saudyjskie kluby. “Nie było tematu negocjacji”

Znany włoski dziennikarz, Fabrizio Romano, w swoim programie wspomniał o Robercie Lewandowskim i tym, że Polak miał oferty z Arabii Saudyjskiej. “Wiele razy Saudyjczycy próbowali ściągnąć Lewandowskiego, ale odpowiedź zawsze była taka sama – nie było nawet tematu negocjacji. Strony chciały kontynuować tę współpracę. Nie chodziło o ofertę czy pieniądze, jego jedynym zamiarem było pozostanie w Barcelonie” – zdradził Fabrizio Romano.

Co ciekawe, pod sam koniec okienka transferowego w katalońskich mediach pojawiała się informacja, że Robert Lewandowski otrzymał ofertę z Arabii Saudyjskiej. Według “Sportu”, FC Barcelona miałaby na tej operacji zarobić 40 mln euro. “Duma Katalonii” i reprezentant Polski nie wyrazili jednak zgody na przeprowadzenie tego ruchu.

Fabrizio Romano w swoim programie powiedział, że podobną propozycję otrzymał inny piłkarz FC Barcelony, Ilkay Gündoğan, który trafił do zespołu mistrza Hiszpanii tego lata. Reprezentant Niemiec miał też opcję pozostania w Manchesterze City, ponieważ zaoferowano mu przedłużenie umowy na bardzo korzystnych warunkach.

Informacje od włoskiego dziennikarza to kolejne potwierdzenie na to, że Robert Lewandowski był kuszony tego lata przez saudyjskie kluby. Można spodziewać się tego, biorąc pod uwagę wiek i renomę polskiego napastnika, że podobne informacje będą pojawiać się podczas następnych okienek transferowych.