Mason Greenwood trafi do Serie A? Zaskakujący kierunek dla Anglika

Mason Greenwood trafi do Serie A
Icon Sport

Zawodnik Manchesteru United został oskarżony o gwałt i napaść seksualną, więc z tego powodu długo nie grał w piłkę. Jakiś czas temu “Czerwone Diabły” opublikowały komunikat, w którym stwierdzono, że angielski zawodnik nie będzie grał już dla tej drużyny. Piłkarz musiał więc poszukać sobie nowego klubu. Okazuje się, że być może Mason Greenwood trafi do Serie A i to do zespołu, który będzie występował w Lidze Mistrzów.

Do tej pory najwięcej mówiło się o potencjalnych przenosinach do Arabii Saudyjskiej lub Turcji. Na razie jednak nie pojawiły się konkretne propozycje z żadnego z tych klubów i okazuje się, że to włoski zespół postanowił wykorzystać tę bierność i samemu ruszyć po angielskiego napastnika.

Mason Greenwood trafi do Serie A? Lazio zainteresowane Anglikiem

Włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio, poinformował, że Lazio zainteresowało się Masonem Greenwoodem. Włoch dodał, że rzymski zespół już spróbował skontaktować się z otoczeniem zawodnika w celu wybadania tego, czy ten byłby skłonny przenieść się do drużyny wicemistrza Italii. Warto dodać, że ze względu na oświadczenie Manchesteru United, decyzja o przyszłym klubie w największym stopniu leży po stronie Anglika.

Mason Greenwood to 22-letni zawodnik, który jest wychowankiem Manchesteru United. W pierwszej drużynie występował od 2019 roku. W Premier League od tego czasu zagrał w 83 meczach, w których udało mu się zdobyć 22 gole i zanotować 4 asysty.

Trudno na razie stwierdzić, czy Mason Greenwood trafi do Serie A. Bierze się to głównie z tego, że do tej pory kluby w Europie zachowywały bierność w stosunku do angielskiego piłkarza. Mimo że niczego mu nie udowodniono, to spekuluje się, że nawiązanie z nim współpracy może być ciosem wizerunkowym dla zespołu, który się na to zdecyduje. Lazio chce jednak wzmocnić swój atak przed rozgrywkami Ligi Mistrzów, w których zmierzą się z Atletico Madryt, Celtikiem oraz Feyenoordem.