Borussia Dortmund ma nowego napastnika

Borussia Dortmund ma nowego napastnika
Icon Sport

Niemiecki klub chciał wzmocnić linię ataku jeszcze przed zakończeniem tego okienka transferowego. Udało się to na zasadzie transferu wewnątrz ligi niemieckiej. Oficjalnie poinformowano, że Borussia Dortmund ma nowego napastnika, który wspomoże drużynę z Zagłębia Ruhry w walce o trofea w bieżących rozgrywkach.

Piłkarze Edina Terzicia rozpoczęli ten sezon od wygranej z FC Koeln 1:0 i remisu z VfL Bochum 1:1. To pokazało, że w drużynie Borussii Dortmund może brakować trochę siły ognia. Działacze niemieckiego zespołu w takich okolicznościach zdecydowali się na przeprowadzenie transferu “last minute”.

Borussia Dortmund ma nowego napastnika. Nicklas Fullkrug zawodnikiem BVB

W Dortmundzie postanowiono, że nowym napastnikiem zostanie Nicklas Fullkrug, który dotychczas występował w Werderze Brema. Radził tam sobie całkiem dobrze, ponieważ w zeszłym sezonie w barwach tego zespołu strzelił 16 goli i dołożył do tego 5 asyst. Warto przypomnieć, że mówimy jednak o 30-letnim piłkarzu. Jest to jednak zdecydowanie największe wyzwanie w karierze tego zawodnika, ponieważ BVB to inna liga niż poprzednie drużyny Niemca. Wcześniej występował w takich zespołach jak Nurnberg, Hannover i wspomniany już Werder Brema.

Ta dobra forma w klubie wiązała się również z otrzymaniem powołania do reprezentacji Niemiec. Nicklas Fullkrug wystąpił na zeszłorocznych mistrzostwach świata, a łącznie w kadrze udało mu się na razie rozegrać 9 meczów i strzelić w nich 7 goli.

Wicemistrz Niemiec zapłacił Werderowi Brema za Nicklasa Fullkruga 15 mln euro, a sam zawodnik miał podpisać trzyletnią umowę. Co ciekawe, ten transfer może pomóc Dawidowi Kownackiemu, który do tej pory był tylko rezerwową opcją dla niemieckiego napastnika.

Borussia Dortmund ma nowego napastnika, który wzmocni atak wicemistrza Niemiec. Do tej pory ten klub starał się głównie wesprzeć drugą linię, będącą osłabioną po odejściu Jude’a Bellinghama do Realu Madryt. Zwrócono także uwagę na obsadzenie lewej obrony, ponieważ Raphael Guerreiro zdecydował się wzmocnić szeregi Bayernu Monachium.