Miami Open 2023: Novak Djoković jednak zagra na Florydzie?

Miami Open 2023 Djoković

Czy Novak Djoković zagra w Miami Open 2023? To pytanie spędza sen z powiek wielu kibiców tenisa ziemnego. Teoretycznie Serb nie może występować w turniejach, rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych. Wskutek braku szczepienia nie otrzyma zgody na lot. Pojawia się jednak pewna furtka.

Czy Djoković zagra w Miami Open 2023?

Przypomnijmy, że Novak Djoković opuścił poprzedni turniej w Indian Wells 2023. Do Kalifornii nie udał się z powodów opisanych we wstępie naszego tekstu. Serb oficjalnie wycofał się z tego turnieju tuż przed samym rozlosowaniem drabinki. Jak będzie w przypadku Miami Open 2023? Djoković widnieje na liście zgłoszeń i nie podjął jeszcze oficjalnej decyzji. To powoduje liczne spekulacje.

Okazuje się, że występ Novaka Djokovicia w Miami Open 2023 popiera część amerykańskich polityków. Miało nawet dojść do interwencji u Prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena. To jednak nic nie zmieniło, a liczne pytania miały pozostać bez odpowiedzi. Okazuje się jednak, że to czy Djoković zagra w Miami Open 2023 wciąż jest sprawą otwartą.

Wszystko przez pewną furtkę. Otóż teoretycznie można wjechać do Stanów Zjednoczonych bez szczepienia. Jak? Djoković mógłby polecieć na Bahamy, a z Karaibów popłynąć łodzią do Ameryki. Wówczas prawdopodobnie ominie obowiązujące przepisy prawa. Pytanie tylko, czy Serb się zdecyduje aż na tak ryzykowny krok? Wydaje nam się, że jest to mało prawdopodobne, ale z odpowiedzią na pytanie czy Novak Djoković wystąpi na Miami Open 2023 poczekajmy.