Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022: zapowiedź, terminarz

Od 13 do 30 stycznia 2022 roku potrwają Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, które rozgrywane są na Węgrzech i na Słowacji. W turnieju bierze udział 24 reprezentacji, w tym oczywiście reprezentacja Polski.

Czas na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022

Najpierw spójrzmy, jak prezentują się kursy i zakłady na Polskę na Mistrzostwach Europy szczypiornistów.

Biało-czerwoni nie są zaliczani do grona faworytów Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Polacy chcą jednak zaprezentować się z jak najlepszej strony. Trener Patryk Rombel studzi nastroje, mówiąc, że dla niego liczy się każdy kolejny mecz i na tym się koncentruje. Zawodnicy mówią wprost, że satysfakcjonującym wynikiem będzie awans z grupy do dalszej fazy turnieju.

Wśród faworytów Mistrzostw Europy szczypiornistów wymienia się Duńczyków, Francuzów, Hiszpanów (którzy bronią tytułu ME), Szwedów czy współgospodarzy imprezy, reprezentację Węgier. W 2020 roku najlepsza na ME szczypiornistów okazała się reprezentacja Hiszpanii, która obroniła tytuł wywalczony w 2018 roku. Co ciekawe, szczypiorniści z Półwyspu Iberyjskiego, byli także w finale ME w 2016 roku, kiedy imprezę organizowała Polska. Wówczas jednak musieli uznać wyższość Niemców.

Z kim i kiedy gra Polska na Mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych?

Mistrzostwa europy w pilce recznej 2022

Cóż, Polacy trafili do wymagającej grupy D, w której największym wyzwaniem dla nas będzie z pewnością mecz przeciwko Niemcom. Ciężkie wyzwanie czeka nas także przeciwko Białorusinom czy Austriakom, z którymi zagramy na inaugurację Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Polacy nie są wskazywani w gronie faworytów grupy, a zdaniem ekspertów, pewniakiem do awansu są Niemcy, a o drugie miejsce powalczą nasi dwaj inni rywale. Liczmy jednak, że parkiet zweryfikuje sytuację na korzyść biało-czerwonych.

Turniej odbędzie się w cieniu pandemii koronawirusa. Zakażenie wyeliminowało z imprezy Rafała Przybylskiego i Dawida Dawydzika, a w polskim obozie (i nie tylko) diagnozowane są kolejne przypadki koronawirusa. Wygląda na to, że do ostatniej chwili będą ważyć się losy występu poszczególnych szczypiornistów.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej terminarz? Jeśli o niego pytasz, to spójrz kiedy grają Polacy i z kim zmierzy się kolejno reprezentacja Polski.

Reprezentacja Polski wszystkie mecze grupowe Mistrzostw Europy szczypiornistów rozegra w Bratysławie. Z każdej grupy do dalszej fazy ME w piłce ręcznej awansują tylko dwie najlepsze reprezentacje.

Kursy na poszczególne mecze Polaków znajdziesz w oddzielnych artykułach. Kliknij tutaj żeby je zobaczyć, a my ściskamy kciuki, żeby Mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych były dla nas wyjątkowo udane!