MŚ w Planicy 2023: Stefan Kraft prowadzi po 1. serii!

MŚ w Planicy 2023

Za nami pierwsza seria konkursu Mistrzostw Świata w Planicy na skoczni normalnej. Na półmetku rywalizacji prowadzi Stefan Kraft. Drugie miejsce zajmuje Andreas Wellinger, a trzecie Karl Geiger.

Mistrzostwa Świata w Planicy 2023 wyniki 1. serii

Ależ emocje po pierwszej serii konkursu Mistrzostw Świata w Planicy! Na półmetku najlepszy Kraft. Zaskoczyli Niemcy. Dwóch z nich, a więc Wellinger i Geiger na podium, a piąty jest Schmid. Najwyżej z Polaków jest Dawid Kubacki, który zajmuje czwarte miejsce. 9. jest Stoch, a 13. Żyła. Do drugiej serii awansował też 25. Zniszczoł i 30. Wąsek.

Na półmetku jeszcze nic nie jest jasne! Walka o medale rozegra się tak naprawdę w drugiej serii, bowiem przewaga pomiędzy pierwszym Kraftem, a czwartym Kubackim to nieco ponad dwa metry. Nawet piętnasty Ryoyu Kobayashi traci do liderującego Krafta około trzech metrów. Ależ ciasno! Kubacki, Stoch i Żyła, który broni tytułu mistrzowskiego sprzed roku są w walce o medale! Druga seria Mistrzostw Świata w Planicy na skoczni normalnej rozpocznie się około godziny 18:30.