Niestety, Iga Świątek nie wygra drugiego z rzędu turnieju. Po triumfie w Dausze, w Dubaju Iga Świątek musiała uznać wyższość Barbory Krejcikovej. Świątek – Krejcikova 4:6, 2:5. Skrót meczu znajdziesz poniżej.
Świątek – Krejcikova wynik i skrót meczu – 0:2 (4:6, 2:5)
Poniżej znajdziesz skrót meczu.
Iga Świątek musiała uznać dzisiaj wyższość Barbory Krejcikovej. Czeszka była zdecydowanie lepsza podczas finału w Dubaju. Iga nie miała swojego dnia, a do tego walczyła z przeziębieniem, choć nie ma co usprawiedliwiać porażki Igi i trzeba pogratulować Krejcikovej.
Jeśli Iga Świątek przegrywa dziś nawet takie akcje, to chyba nie ma już nadziei. 4:6, 2:5. pic.twitter.com/H2CTRiyjUM
— Łukasz Jachimiak (@LukaszJachimiak) February 25, 2023
Iga Świątek popełniła dzisiaj za dużo błędów. Nie wykorzystała też sporej liczby szans, co rzadko jej się zdarza. Cóż, to nie był dzień Polki. Zdarza się i tak. Krejcikova była dzisiaj oazą spokoju, zagrała na chłodno, a Iga, cóż emocje wzięły górę. W pewnym momencie nie wytrzymała napięcia i dość żywiołowo dyskutowała z sędzią. To najlepiej podsumowuje gorszy dzień Igi.
Niestety – Iga Świątek przegrywa z Barborą Krejcikovą 4:6, 2:6 finał turnieju WTA 1000 w Dubaju.
Świetny mecz Czeszki: duży spokój, a tenisowo była od Igi lepsza pod każdym względem. Statystyki mówią wszystko.
(bilans Igi w finałach WTA to teraz 12:3, z czego z Krejcikovą 0:2) pic.twitter.com/77ukz8UNby
— Łukasz Jachimiak (@LukaszJachimiak) February 25, 2023