Najdroższe transfery w zimowym okienku. Wydano ponad miliard euro!

Najdroższe transfery

Za nami okienko transferowe w najsilniejszych europejskich ligach. Na zimowe transfery wydano ponad miliard euro, a królem polowania okazały się kluby Premier League, które na transfery zimowe przeznaczyły łącznie blisko 830 milionów euro!

Najdroższe transfery zimowego okienka 2022/23

Zastanawiasz się, jakie były najdroższe transfery w zimowym okienku transferowym? Co ciekawe, rekord transferowy padł dopiero w ostatnim dniu, kiedy Chelsea wydała ponad 120 milionów euro (a według niektórych źródeł blisko 130 mln) na Enzo Fernandeza. Gracz Benfiki stał się nie tylko rekordem zimowego okienka transferowego, ale również całej Premier League. Sama Chelsea w zimowym okienku transferowym bardzo głęboko sięgnęła do kieszeni, wydając na transfery ponad 300 milionów euro.

 1. Enzo Fernandez 121 mln euro (z Benfici do Chelsea)
 2. Mykhaylo Mudryk 70 mln euro (z Szachtara do Chelsea)
 3. Anthony Gordon 46 mln euro (z Evertonu do Newcastle)
 4. Cody Gakpo 42 mln euro (z PSV do Liverpoolu)
 5. Benoît Badiashile 38 mln euro (z AS Monaco do Chelsea)
 6. Noni Madueke 35 mln euro (z PSV do Chelsea)
 7. Malo Gusto 30 mln euro (z Lyonu do Chelsea)

Co ciekawe, za siedmiu graczy zapłacono 30 milionów euro lub więcej. Jeśli chodzi o wspomniane siedem najdroższych transferów, to każde dotyczyły klubów Premier League. Aż pięć z nich, w tym dwa najdroższe transfery przeprowadziła Chelsea. Niesamowite!

Ile wydano na transfery w zimowym okienku?

Sprawdź jeszcze na podsumowanie, ile wydano na transfery w top5 lig europejskich. Zgodnie z oczekiwaniami, najgłębiej do kieszeni sięgnęły kluby Premier League. Zaskakiwać może, że na drugim miejscu znalazła się francuska Ligue 1, choć wiadomo…. PSG. Najniższy stopień podium zajęła Bundesliga, a na kolejnych miejscach uplasowały się La Liga i Serie A. Trzy ostatnie ligi nieco “przyoszczędziły”, wpisując się w scenariusz, że zimą nie dokonuje się wielkich transferów.

 1. 825 mln euro – Premier League
 2. 125 mln euro – Ligue 1
 3. 68 mln euro – Bundesliga
 4. 57 mln euro – La Liga
 5. 28 mln euro – Serie A