Nowy selekcjoner Portugalii ogłoszony. Roberto Martinez nie dla Polski

roberto-martinez

Z gry o fotel selekcjonera Biało-czerwonych odpada jeden z zagranicznych kandydatów. Nowym szkoleniowcem reprezentacji Portugalii oficjalnie ogłoszono bowiem Roberta Martineza.

Roberto Martinez nowym selekcjonerem reprezentacji Portugalii

Przez kilka minionych tygodni w polskich mediach pojawiały się przeróżne listy zawierające potencjalnych następców Czesława Michniewicza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Pośród zagranicznych kandydatów tuż obok Herve Renarda oraz Vladimira Petkovica zdecydowanie najczęściej pojawiało się nazwisko Roberto Martnieza. Hiszpan jakiś czas temu wspomniał nawet, że ktoś z PZPN-u wstępnie się z nim kontaktował. Dziś okazało się jednak, że były szkoleniowiec Czerwonych Diabłów zdecydował się podjąć pracę z reprezentacją Portugalii.

49-latek w swoim trenerskim CV ma między innymi pracę w Swansea, Wigan oraz Evertonie. W 2016 roku Martinez podjął się misji poprowadzenia złotego pokolenia Belgów, jak nazywano ekipę z Kevinem De Bruyne oraz Romelu Lukaku na czele. Tak na dobrą sprawę Hiszpan z powierzonego mu zadania wywiązał się wyjątkowo dobrze, gdyż Belgowie w 2018 zajęli trzecie miejsce na MŚ w Rosji.

Czy dziwimy się decyzji Martineza o odrzuceniu zakusów Cezarego Kuleszy i spółki? Absolutnie nie. Zastąpienie Fernando Santosa za sterami Os Navegadores nie będzie zbyt proste, ale “materiał ludzki” do pracy na pewno nieco lepszy niż w Polsce.