Nowy selekcjoner reprezentacji: Cezary Kulesza wskazał kandydata

nowy selekcjoner reprezentacji Polski

Wciąż nie wiemy, kim będzie nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Jednak Cezary Kulesza, który do tej pory milczał, teraz zajął stanowisko. Po raz pierwszy, z ust prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej padła tak odważna deklaracja, kto powinien zostać nowym trenerem Polaków.

Cezary Kulesza wprost o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski

Kulesza porozmawiał z portalem tvpsport.pl. Dziennikarze ciągnęli sternika Polskiego Związku Piłki Nożnej za język i udało się uzyskać kilka, jakże cennych informacji na temat nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Po pierwsze Cezary Kulesza nie zaskoczył i potwierdził, że wciąż nie dokonał wyboru. Daje sobie czas do końca stycznia. “Mogę powiedzieć, że mamy wyselekcjonowaną grupę trenerów. Jak to się mówi, w piłce nożnej jest też ławka rezerwowych i cały czas pracujemy.” – rzucił prezes PZPN.

Kim będzie nowy selekcjoner reprezentacji Polski? “Zwracam uwagę na to, czy dany trener kiedykolwiek wcześniej pracował z jakąś reprezentacją. To dość istotne. Prowadzenie drużyny klubowej jest czymś zupełnie innym.” – rzucił Cezary Kulesza. To może oznaczać, że takie kandydatury, jak chociażby Marek Papszun nie mają szansy powodzenia.

Co ciekawe, w ostatnich dniach media forują nazwisko Jana Urbana. W kuluarach mówi się też, że nowym selekcjonerem mógłby zostać Michał Probierz. Zainteresowanie jego osobą potwierdza zresztą Kulesza. “Myślę, że z Michałem na tyle dobrze się znamy i wiem, że jest dobrym trenerem. Na pewno Michał Probierz krąży w mojej głowie. Nie deklaruję się i nie mówię, jaka jest sytuacja. Czas pokaże” – przyznał prezes na łamach tvpsport.pl.

Na sam koniec wywiadu, Cezary Kulesza potwierdził, że prowadził także rozmowy z Roberto Martinezem. Były trener Belgów nie będzie jednak nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Martinez wybrał bowiem posadę trenera Portugalczyków i już finalizuje rozmowy.