Nowy selekcjoner reprezentacji Polski? Tomasz Smokowski studzi nastroje

Tomasz Smokowski

W mediach toczy się ogromna dyskusja, kim powinien być nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Padają różne nazwiska, a teraz głos zabrał jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy sportowych, współwłaściciel “Kanału Sportowego”, Tomasz Smokowski.

Tomasz Smokowski wprost o kandydacie na nowego selekcjonera

Jerzy Engel uważa, że nowym trenerem Polaków powinien być rodak, a Wojciech Kowalczyk z “Kanału Sportowego” wysuwa kandydaturę Marcelo Bielsy. W mediach pojawia się sporo nazwisk, ale część z nich powtarza się w co najmniej kilku poważnych źródłach. Szerzej o kandydatach na selekcjonera piszemy w tym tekście. Jedno z nazwisk, a konkretnie Herve Renarda pod lupę wziął wspomniany Tomasz Smokowski.

Popularny “Smok” studzi nastroje, które sugerują, jako Renard mógł zostać naszym zbawcą.

“To populizm największego pułapu, że robimy z Renarda wielkiego trenera, bo w przerwie pokrzyczał na piłkarzy.” – komentował w “Mocy Futbolu” na Kanale Sportowym, Tomasz Smokowski.

Smokowski owszem docenia Renarda, ale nie uważa go za wybitnego trenera, jakim starają się go robić niektóre media. Na pewno nie na podstawie przemowy z szatni, której fragment obiegł media.

“Zupełnie jakby u innych trenerów takie przemowy nie miały miejsca” – dodaje Smokowski.

Herve Renard podczas Mistrzostw Świata 2022 prowadził Arabię Saudyjską. Po turnieju przyznał, że jest gotowy objąć jedną z silniejszych reprezentacji. Stąd też sugerowany jest przez wielu jako potencjalny nowy selekcjoner Polski. Nie ma co ukrywać, że to doświadczony trener, który w przeszłości sięgał po Puchar Narodów Afryki z Zambią i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Pracował także w Lille oraz Sochaux.