Polska – Arabia Saudyjska: wyniki bezpośrednich meczów napawają optymizmem

Polska - Arabia Saudyjska

Nie tak kibice wyobrażali sobie początek rywalizacji w Grupie C na MŚ 2022. Polska zremisowała 0:0 z Meksykiem, choć Robert Lewandowski nie wykorzystał w drugiej połowie rzutu karnego. Arabia Saudyjska zaś była w stanie odwrócić losy meczu i sensacyjnie, 2:1 pokonać Argentynę. Czas na drugą kolejkę i mecz Polska – Arabia Saudyjska. Biało-czerwoni muszą wygrać, jeżeli chcą zachować szanse na awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata 2022. Historia bezpośredniej rywalizacji podpowiada, że może być dobrze.

Jaki jest bilans bezpośrednich meczów Polska – Arabia Saudyjska? Wyniki

Polacy jak dotąd tylko raz oficjalnie konfrontowali się z Arabią Saudyjską. Wygraliśmy 2:1, a szczegóły i skrót wideo tego meczu znajdziesz poniżej. Poza tym, Polacy rozegrali z Arabią Saudyjską dwa nieoficjalne mecze, o których także wspomnimy w dalszej części tekstu. Jak zatem widać, Polska – Arabia Saudyjska bezpośrednie mecze przemawiają za nami.

Arabia Saudyjska – Polska 1:2 (28.03.2006)

W rozegranym w marcu 2003 roku meczu Polska – Arabia Saudyjska, biało-czerwoni wygrali 2:1. Spotkanie zostało rozegrane w Rijadzie, a więc w stolicy Arabii Saudyjskiej poza oficjalnym terminem FIFA. W związku z tym reprezentacja Polski, prowadzona wówczas przez Pawła Janasa wystąpiła w krajowym zestawieniu, uzupełnionym kilkoma wyjątkami, takimi, jak Jerzy Dudek, Sebastian Mila, Jacek Krzynówek, Jacek Bąk i Łukasz Sosin.

I to właśnie Łukasz Sosin zdobył dwa zwycięskie gole, odpowiednio w 7 i 63 minucie. Dla rywali w 27 minucie spotkania trafił Redha Fallatah. Z meczu Polska – Arabia Saudyjska skrót wideo poniżej.

Arabia Saudyjska – Polska 0:2 (7.12.1994)

Nieoficjalny mecz z Arabią Saudyjską rozegraliśmy w 1994 roku. Wówczas wygraliśmy 2:0, a na listę strzelców wpisali się Jacek Dembiński i Tomasz Łapiński.

Arabia Saudyjska – Polska 1:2 (10.12.1994)

Drugi z nieoficjalnych meczy Polska – Arabia Saudyjska miał miejsce trzy dni później. Wygraliśmy 2:1, a gole zdobywali Henryk Bałuszyński i Tomasz Rząsa. Dla rywali trafił Sami Al Jaber.

Jak zatem widać, Polska – Arabia Saudyjska wyniki bezpośrednich meczów przemawiają na korzyść biało-czerwonych. Wygraliśmy jeden oficjalny mecz i dwa nieoficjalne. Ani razu nie przegraliśmy z Arabią Saudyjską i oby po najbliższym meczu MŚ 2022 było dokładnie tak samo.