PSG porozumiało się w sprawie kupna skrzydłowego. Francuzi zapłacą 45 mln euro

PSG porozumiało się w sprawie kupna skrzydłowego
Icon Sport

Mistrz Francji rzutem na taśmę stara się dokonać wzmocnień linii ataku przed zamknięciem okienka transferowego. Paryżanie wciąż nie otrzymali zielonego światła na transfer Randala Kolo Muaniego z Eintrachtu Frankfurt, ale w przypadku innego piłkarza się to udało. PSG porozumiało się w sprawie kupna skrzydłowego.

Chodzi o zawodnika, których dotychczas występował w Olympique’u Lyon. Mowa o Bradleyu Bracoli, uważanego za jednego z bardziej utalentowanych graczy francuskiego futbolu. Dziennikarze we Francji informują, że paryski zespół już praktycznie porozumiał się z obecnym pracodawcą skrzydłowego pod kątem warunków operacji, która niebawem powinna dojść do skutku.

PSG porozumiało się w sprawie kupna skrzydłowego. Bradley Barcola trafi na Parc des Princes

Fabrice Hawkins z “RMC Sport” twierdzi, że Paris Saint-Germain zapłaci za skrzydłowego Olympique’u Lyon 40 mln euro kwoty podstawowej i 5 mln euro pod postacią zmiennych. Co więcej, obecny klub Francuza zapewnił sobie również 10 procent z następnego transferu, który ewentualnie miałby miejsce w przyszłości.

Osiągniecie porozumienia powoduje, że Bradley Barcola jeszcze w czwartek ma udać się do Paryża w celu przejścia badań medycznych przed podpisaniem kontraktu z Paris Saint-Germain. Jeśli testy nie wykażą czegoś groźnego, Francuz zostanie oficjalnie ogłoszony nowym piłkarzem mistrza Francji.

Na ten moment trudno stwierdzić, czy przyjście Bradleya Barcoli do PSG zamyka drzwi Randalowi Kolo Muaniemu z Eintrachtu Frankfurt. Wiele wskazuje na to, że mistrz Francji może chcieć pozyskać obu tych zawodników przed zakończeniem okienka transferowego.

PSG porozumiało się w sprawie kupna skrzydłowego, który nie jest jednak przyspawany do linii bocznej. Francuski zawodnik może również występować na środku ataku. W tym sezonie Bradley Barcola rozegrał trzy mecze w Olympique’u Lyon, ale poprzednie zmagania zakończył z wynikiem 31 występów, w których udało mu się zdobyć siedem goli i dołożyć do tego dziesięć asyst. Teraz ten wynik Francuz będzie mógł poprawić w silniejszym zespole.