Robert Lewandowski zabrał głos na temat selekcjonera. “Będę próbował pomóc”

Robert Lewandowski zabrał głos na temat selekcjonera
Icon Sport

Wciąż nie ma pewności co do tego, kto poprowadzi reprezentację Biało-Czerwonych, choć w środę o 12:00 wszystko będzie jasne, ponieważ na ten termin zaplanowano konferencję. Media sugerują, że to stanowisko zostanie powierzone Michałowi Probierzowi. Po meczu Ligi Mistrzów Robert Lewandowski zabrał głos na temat selekcjonera.

FC Barcelona na rozpoczęcie zmagań Ligi Mistrzów mierzyła się u siebie z Royal Antwerp i nie dała żadnych szans mistrzowi Belgii. Podopieczni Xaviego Hernandeza pokonali swoich przeciwników aż 5:0. Dobre spotkanie rozegrał również Robert Lewandowski, który po asyście Joao Felixa zdobył w tym meczu swojego historycznego gola, będącego 100. trafieniem w europejskich pucharach.

Robert Lewandowski zabrał głos na temat selekcjonera. Kapitan nic nie wie

Jednym z pytań po meczu Ligi Mistrzów było to związane z wyborem nowego selekcjonera dla reprezentacji Polski. Kapitan zabrał głos na antenie “Polsatu Sport”. “Szczerze powiedziawszy nie wiem, jakie opcje są, nie wiem, czy trener został już wybrany. Nigdy nie konsultowałem tego z nikim, to nie moja rola, ja się skupiam na innych rzeczach” – powiedział Lewy.

“Kto by nie był selekcjonerem, to z mojej strony będę próbował pomóc i to jest najważniejsze, żeby reprezentacja na tym zyskiwała” – dodał napastnik FC Barcelony oraz reprezentacji Polski.

Choć Robert Lewandowski zabrał głos na temat selekcjonera, to nie wiadomo jeszcze, jak następca Fernando Santosa postąpi z polskim napastnikiem. W mediach pojawiały się informacje na temat możliwego odebrania Lewemu opaski kapitańskiej lub nawet braku powołania na następne zgrupowanie.

Niezależnie od tego, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, to będzie musiał on od razu brać się do pracy. Biało-Czerwoni już 12.10 zmierzą się na wyjeździe z Wyspami Owczymi, a trzy dni później na własnym stadionie z Mołdawią. Polacy wciąż liczą na awans do Euro 2024, które odbędzie się w Niemczech, choć obecnie sytuacja w grupie eliminacyjnej nie wygląda najlepiej.