Romelu Lukaku może wrócić do Włoch. Kolejny klub interesuje się Belgiem

Romelu Lukaku może wrócić do Włoch
Icon Sport

Wiele wskazuje na to, że belgijski napastnik nie ma co liczyć na występy w Chelsea. Z tego względu angielski klub ma zamiar pozbyć się swojego zawodnika jeszcze w tym okienku transferowym. Okazuje się, że Romelu Lukaku może wrócić do Włoch, ponieważ kolejny zespół wyraził zainteresowanie graczem “The Blues”.

Romelu Lukaku poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Interze Mediolan. Wydawało się, że włoski klub może ponownie sięgnąć po belgijskiego napastnika, ale ostatecznie do tej operacji nie doszło. Potem mówiło się o zainteresowaniu Juventusu i potencjalnej wymianie na Dusana Vlahovicia, jednak w tym wypadku również temat ucichł. Teraz do gry o reprezentanta Belgii miała włączyć się AS Roma.

Romelu Lukaku może wrócić do Włoch. Napastnik trafi do AS Romy?

Obecnie Romelu Lukaku trenuje w Londynie wraz z młodzieżowym zespołem Chelsea. Każda ze stron liczy na to, że niebawem uda się rozwiązać kwestie związane z przyszłością Belga. Sporo mówiło się też o transferze do Arabii Saudyjskiej, ale sam zawodnik nie chciał jeszcze opuszczać Europy i przenosić się do egzotycznej ligi.

Włoskie media informują, że AS Roma poważnie interesuje się Romelu Lukaku. Świadczyć może o tym fakt, że sam prezes włoskiego klubu, Lina Souloukou, udał się do Londynu w celu podjęcia negocjacji z przedstawicielami “The Blues”.

AS Roma wcześniej interesowała się Duvánem Zapatą, jednak ta transakcja wciąż nie doszła do skutku z powodu niezdecydowania tego zawodnika. To oczekiwanie miało sprawić, że klub ze stolicy Italii zaczął rozglądać się za innym napastnikiem i skierował wzrok właśnie na Romelu Lukaku.

Romelu Lukaku może wrócić do Włoch, gdzie ostatnio czuł się całkiem dobrze. W poprzednim sezonie grał w Interze Mediolan i wystąpił tam łącznie w 37 spotkaniach. Belgijskiemu napastnikowi udało się strzelić 14 goli i dołożyć do tego 7 asyst. Obecna umowa zawodnika z “The Blues” obowiązuje jeszcze przez cztery lata, ponieważ wygasa 30 czerwca 2027 roku.