Sebastian Szymański kontuzjowany. Klub wydał komunikat

Fatalne informacje! Reprezentant Polski w piłce nożnej Sebastian Szymański nabawił się kontuzji. Pojawił się już oficjalny komunikat w tej sprawie.

Sebastian Szymański odpocznie od gry

Do Polski dotarły koszmarne wieści. Feyenoord zakomunikował, że Sebastian Szymański doznał kontuzji. Niestety, sprawa wygląda na poważną. Uraz kolana, według pierwszych doniesień, wykluczy go z gry aż na kilka tygodni.

Pechowa sytuacja, na skutek której Polak doznał problemów zdrowotnych, miała miejsce w meczu 19. kolejki Eredivisie pomiędzy Feyenoordem Rotterdam a Twente. Dolegliwości sprawiły, że w przerwie Polak musiał opuścić boisko. Przed odniesieniem urazu prezentował się z dobrej strony. Zdołał nawet zaliczyć asystę.

Doniesienia na temat Sebastiana Szymańskiego niestety nie napawają optymizmem. Dokładne informacje na temat jego przerwy pewnie dopiero zostaną podane po szczegółowych badaniach, lecz już teraz należy brać pod uwagę to, że z tego zawodnika nie będzie mógł skorzystać nowy selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos. Debiut Portugalczyka w nowej roli został przewidziany na 24 marca 2023 roku. Wówczas Polacy zagrają z Czechami w ramach eliminacji do Euro.

Warto wspomnieć, że kontuzja Sebastiana Szymańskiego to spory cios dla jego klubu. Polak jest bowiem podstawowym zawodnikiem zespołu, który zajmuje pierwsze miejsce w holenderskiej Eredivisie. W 18 spotkaniach ligowych Polak zdobył sześć bramek i zaliczył cztery asysty. To niewątpliwie solidny rezultat.