SEC Pardubice 2022: zapowiedź, kiedy, o której, gdzie transmisja, zawodnicy

Przed nami już ostatnia runda tegorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy. Czwarta odsłona walki o miano najlepszego zawodnika Starego Kontynentu odbędzie się w Czechach. Na kiedy dokładnie zaplanowano SEC Pardubice 2022?

sec pardubice 2022

Ostatni akcent, a więc SEC Pardubice 2022

Niebawem już wszystko będzie jasne, jeśli chodzi o SEC żużel 2022. Ostatnia runda tegorocznego cyklu odbędzie się na Plochodrażni Stadion w Pardubicach. Ten tor ma długość 400 m, a obiekt jest w stanie pomieścić całkiem spore grono widzów – na poziomie 10 tysięcy!

Niewątpliwie turniej na czeskiej ziemi zapowiada się fenomenalnie. To dlatego, że w czołówce panuje niesamowity ścisk! Tak naprawdę totalnie nie wiadomo, kto skończy na którym miejscu. Mnóstwo emocji dostarczyć powinna choćby walka o mistrzowski tytuł.

Największe szanse na ten sukces przed rundą w Pardubicach mają tacy zawodnicy jak Janusz Kołodziej i Leon Madsen. Polak jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej, ale nad Duńczykiem ma tylko… punkt przewagi! Madsen w każdej chwili może zatem przeskoczyć “Koldiego”.

Ale mistrzem Europy mogą przecież zostać tacy zawodnicy jak Patryk Dudek czy Mikkel Michelsen. Oni jak najbardziej są w stanie mocno namieszać. Na pewno warto śledzić zmagania na czeskiej ziemi, tym bardziej że łatwo dostępna będzie SEC 2022 transmisja z zawodów w Pardubicach.

SEC Pardubice 2022 – zawodnicy i klasyfikacja Indywidualnych Mistrzostwa Europy na żużlu 2022

Indywidualne Mistrzostwa Europy na żużlu 2022 znajdują się na ostatniej prostej! Dotychczas odbyły się trzy rundy, a teraz przed nami turniej zamykający cykl w czeskich Pardubicach. Jak przed tymi zawodami wygląda klasyfikacja generalna?

1. Janusz Kołodziej (Polska) 41
2. Leon Madsen (Dania) 40
3. Patryk Dudek (Polska) 35
4. Mikkel Michelsen (Dania) 31
5. Bartosz Smektała (Polska) 26
6. Dominik Kubera (Polska) 21
7. Piotr Pawlicki (Polska) 21
8. Rasmus Jensen (Dania) 21
9. Oliver Berntzon (Szwecja) 20
10. Daniel Bewley (Wielka Brytania) 20
11. Andzejs Lebedevs (Łotwa) 18
12. Kacper Woryna (Polska) 18
13. Dimitri Berge (Francja) 15
14. David Bellego (Francja) 15
15. Kai Huckenbeck (Niemcy) 12*
16. Vaclav Milik (Czechy) 11

*Kai Huckenbeck zakończył już udział w tegorocznym cyklu SEC ze względu na poważną kontuzję

W Czechach z dziką kartą wystartuje Jan Kvech. To obiecujący zawodnik, który w lidze polskiej jest związany kontraktem ze Stelmet Falubazem Zielona Góra. Na pewno może nieco namieszać podczas zmagań w Pardubicach, tym bardziej że zna tamtejszy owal.

Poznaliśmy też rezerwowych rundy Tauron Speedway Euro Championship w Pardubicach. Z numerem “17” w obsadzie zawodów pojawi się Petr Chlupac, a z “18” – Hynek Stichauer. Czy któryś z tych zawodników wyjedzie na tor? Czas pokaże!

Kim są faworyci SEC Pardbubice 2022? Kto wygra Indywidualne Mistrzostwa Europy na żużlu?

Niełatwo stwierdzić, kto może sięgnąć po triumf w Pardubicach. Na pewno walka o zwycięstwo w zawodach, jak i całym cyklu będzie niesamowicie zażarta i wyrównana. Może zdarzyć się tak, że o wszystkim zadecydują detale czy też ostatnie wyścigi. Będzie się działo, oj będzie!

Bukmacherzy oczywiście wskazali kursy w kontekście klasyfikacji końcowej Tauron SEC. Komu przypisuje się największe szanse na zwycięstwo w cyklu?

  • Leon Madsen – 1,75
  • Janusz Kołodziej – 2,00
  • Patryk Dudek – 18,00
  • Mikkel Michelsen – 175,00
  • inny zawodnik – 1000,00

Gdzie oglądać SEC Pardubice 2022? Transmisja, kiedy, o której?

Finałowe zawody Tauron SEC w Pardubicach odbędą się 23 września 2022 roku. Początek rywalizacji został przewidziany na godzinę 19:00.

Warto podkreślić, że SEC Pardubice 2022 transmisja dostępna będzie na antenie TVP Sport. Przekaz live znajdziesz również na sport.tvp.pl. Jeżeli potrzebujesz alternatyw, to podpowiedź stanowi poniższa tabela, z którą warto się zapoznać: