SGP Cardiff 2022 – zapowiedź, kiedy, o której, gdzie obejrzeć transmisję na żywo?

13 sierpnia 2022 roku to data, którą miłośnicy żużla powinni zapamiętać. Właśnie tego dnia odbędzie się kolejna odsłona batalii o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata – SGP Cardiff 2022. Co warto wiedzieć przed tymi zawodami? Przeczytaj nasz tekst, a na pewno nic istotnego cię nie ominie.

SGP Cardiff 2022

Przed nami Speedway Grand Prix Cardiff 2022!

To będzie już szósta runda cyklu Speedway Grand Prix 2022. Na pewno wiele osób zarezerwuje sobie czas, by z uwagą śledzić poczynania poszczególnych zawodników w trakcie turnieju w stolicy Walii.

Millennium Stadium w Cardiff gościł cykl Grand Prix już wielokrotnie. Warto jednak odnotować, że w ostatnich latach nie organizowano tam zmagań z serii IMŚ. Miało to związek z pandemią koronawirusa.

Po raz ostatni Grand Prix Cardiff odbyło się w 2019 roku. Wówczas pierwsze miejsce zajął Leon Madsen. Drugi był Emil Sajfutdinow, a trzeci Bartosz Zmarzlik. Rok wcześniej triumfował Bartosz Zmarzlik, a na kolejnych lokatach znaleźli się Tai Woffinden oraz Maciej Janowski. 2017 rok przyniósł z kolei wygraną Macieja Janowskiego. Na drugim miejscu znalazł się Jason Doyle, a na trzecim – Matej Zagar.

Najwięcej razy w Grand Prix Wielkiej Brytanii wygrywał Jason Crump (5). Greg Hancock uczynił to czterokrotnie, a Tony Rickardson w GP Wielkiej Brytanii triumfował trzy razy. Co łączy tych trzech zawodników? Oczywiście fakt, że nie oglądamy ich już w akcji, bo postanowili zakończyć żużlowe kariery.

Cykl Grand Prix po raz pierwszy zawitał na Millennium Stadium w 2001 roku. Tor w Cardiff jest układany typowo pod te zawody. Mamy więc do czynienia z nawierzchnią jednodniową, jak w przypadku zmagań Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie.

Sytuacja przed Grand Prix Cardiff

Zanim podamy, gdzie dostępna będzie SGP Cardiff 2022 transmisja, skupmy się jeszcze na aktualnej klasyfikacji generalnej cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata. Prezentuje się ona bardzo korzystnie dla Bartosza Zmarzlika. Polak jest liderem cyklu. To bezsprzecznie kapitalny widok. Dotychczasowe wyniki zawodnika Stali Gorzów pozwalają wierzyć, że w tym roku ponownie zostanie mistrzem świata.

M Zawodnik Kraj Suma
1. Bartosz Zmarzlik #95 Polska 78
2. Leon Madsen #30 Dania 60
3. Martin Vaculik #54 Słowacja 53
4. Maciej Janowski #71 Polska 53
5. Fredrik Lindgren #66 Szwecja 51
6. Tai Woffinden #108 Wielka Brytania 50
—–
7. Anders Thomsen #105 Dania 49
8. Patryk Dudek #692 Polska 49
9. Robert Lambert #505 Wielka Brytania 47
10. Jason Doyle #69 Australia 44
11. Daniel Bewley #99 Wielka Brytania 44
12. Mikkel Michelsen #155 Dania 42
13. Max Fricke #46 Australia 33
14. Jack Holder #25 Australia 32
15. Paweł Przedpełski #323 Polska 19
16. Matej Zagar #16 Słowenia 11

Kiedy i o której SGP Cardiff 2022?

Zmagania w ramach Grand Prix Cardiff przewidziane zostały na 13 sierpnia. Dzień wcześniej – 12 sierpnia – odbędą się kwalifikacje. Początek walki o jak najlepszy numer startowy zaplanowany został na godzinę 16:00.

A o której rozpoczną się zawody w walijskiej stolicy? Kibice żużla przyzwyczajeni są do tego, że rundy Grand Prix ruszają o godzinie 19:00. Trzeba więc wyraźnie podkreślić, że tym razem będzie inaczej.

Pamiętajcie, że Grand Prix Cardiff rozpocznie się o godzinie 18:00. Jeżeli ktoś włączy zatem telewizor o standardowej 19:00, to przegapi początek rywalizacji – SGP Cardiff transmisja będzie już trwać na dobre.

Miejmy nadzieję, że GP Wielkiej Brytanii zakończy się pozytywnie dla reprezentantów Polski. Na pewno Bartosz Zmarzlik czy też Maciej Janowski mogą mocno namieszać. Bez szans na dobry rezultat nie jest również Patryk Dudek.

Gdzie oglądać SGP Cardiff 2022 transmisję na żywo?

Standardowo pojawia się wiele pytań: SGP Cardiff 2022 gdzie oglądać? Oczywiście dostępny będzie przekaz live z tych zawodów. Tym, którzy liczą na darmowe oglądanie rywalizacji najlepszych zawodników świata, od razu wyjaśniamy, że takiej opcji nie będzie.

Legalnie dostępna będzie jedynie płatna Speedway Grand Prix Cardiff transmisja. Stream live pojawi się na platformie player.pl, na której transmitowane były również wcześniejsze rundy. Kibice zdążyli się już zatem przyzwyczaić do tego rozwiązania.

FAQ

  • O której początek SGP Cardiff 2022?

Początek zmagań w ramach Grand Prix Cardiff zaplanowano na godz. 18:00.

  • Gdzie obejrzeć Speedway Grand Prix Cardiff 2022?

Na platformie player.pl.

  • Kto jest faworytem SGP Cardiff?

Do grona faworytów należy zaliczyć takich zawodników jak Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen i Maciej Janowski oraz Tai Woffinden.