Siatkarze Neobus Raf-Mar Niebylec zdobyli Puchar Kanclerza Politechniki Lubelskiej

Siatkarze Neobus Raf-Mar Niebylec zdobyli Puchar Kanclerza Politechniki Lubelskiej

10 września w zmodernizowanej hali sportowej Politechniki Lubelskiej zorganizowano turniej o Puchar Kanclerza Politechniki Lubelskiej w piłce siatkowej mężczyzn. W rywalizacji udział wzięły trzy zespoły: LKPS Politechnika Pszczółka Lublin, KKS Kozienice i Neobus Raf-Mar Niebylec. Zwyciężyła ta ostatnia ekipa.

Lubelscy siatkarze w sobotnim turnieju po raz pierwszy wystąpili pod nową nazwą. Przypomnijmy, że pod koniec czerwca tego roku Lubelski Klub Przyjaciół Siatkówki nawiązał współpracę z Politechniką Lubelską. – Chcemy wspierać młodych ludzi w rozwoju ich pasji sportowych, udostępniając im nowoczesną infrastrukturę. Hala sportowa Politechniki jest otwarta dla drużyny LKPS Politechnika Pszczółka Lublin. Siatkarze będą na niej trenować i rozgrywać mecze – zaznacza kanclerz uczelni, inżynier Wiesław Sikora.

Impreza została podzielona na sesję przedpołudniową i popołudniową. Każdy mecz rozgrywano systemem do dwóch zwycięskich setów. Za wygraną partię drużyna otrzymywała jeden punkt.

POTURNIEJOWY KOMENTARZ

Sławomir Czarnecki (trener LKPS): – Można powiedzieć, że było to nasze pierwsze poważne granie w tym sezonie. Dwa tygodnie temu rozegraliśmy sparing z Legią Warszawa, ale to było w początkowej fazie przygotowawczej. Co prawda w imprezie wystąpiły tylko trzy zespoły, ale graliśmy cały dzień ze względu na formułę, jaką wymyśliliśmy. Chcieliśmy, żeby tego grania było bardzo dużo. Turniej należy ocenić, jako pożyteczny. Zmierzyły się ze sobą mocne drużyny. Neobus Raf-Mar Niebylec w poprzednim sezonie grał w finale o I ligę, KKS Kozienice jest beniaminkiem II ligi, ale zgłasza aspiracje do walki o pierwszą czwórkę. Na ten moment nasza kadra liczy piętnastu zawodników, więc pojawiło się dużo rotacji w składzie. Wynik właściwie jest tutaj bez znaczenia. W każdym meczu graliśmy innym ustawieniem, dlatego wszyscy siatkarze mogli się wykazać na boisku. Do startu rozgrywek mamy jeszcze trzy tygodnie i nad niektórymi elementami musimy popracować. Właściwie od tego turnieju rozpoczęliśmy cykl grania i ustawiania zespołu.

WYNIKI

Sesja przedpołudniowa

LKPS Politechnika Pszczółka Lublin – Neobus Raf-Mar Niebylec 1:2 (25:23, 21:25, 19:25)
LKPS Politechnika Pszczółka Lublin – KKS Kozienice 2:0 (25:22, 25:17)
Neobus Raf-Mar Niebylec – KKS Kozienice 1:2 (14:25, 25:22, 23:25)

Sesja popołudniowa

LKPS Politechnika Pszczółka Lublin – Neobus Raf-Mar Niebylec 1:2 (25:20, 20:25, 10:15)
LKPS Politechnika Pszczółka Lublin – KKS Kozienice 0:2 (23:25, 26:28)
Neobus Raf-Mar Niebylec – KKS Kozienice 2:0 (25:15, 25:20)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Neobus Raf-Mar Niebylec 7 punktów
KKS Kozienice 4 punkty
LKPS Politechnika Pszczółka Lublin 4 punkty*

*o miejscu w tabeli decydowała liczba zwycięstw.

SKŁAD LKPS-U

Krzysztof Pigłowski, Michał Antoszak, Sebastian Hałas, Paweł Rejowski, Paweł Dobrowolski, Andrzej Bieńko, Dariusz Bonisławski, Błażej Czarnecki, Wojciech Kasiura, Paweł Toborek, Jakub Czubiński, Rafał Kępka, Konrad Machowicz, Maciej Kuliński, Władysław Pochkai.