Skoki narciarskie Oslo wyniki: Anze Lanisek wygrywa sobotni konkurs!

Skoki narciarskie Oslo wyniki Lanisek

Anze Lanisek zaatakował z trzeciego miejsca, zajmowanego po pierwszej serii i wygrał inauguracyjny konkurs Raw Air w Oslo. Drugie miejsce dla Stefana Krafta, który nie utrzymał prowadzenia po pierwszym skoku, a na najniższym stopniu podium dziś Karl Geiger, który awansował aż z 13. miejsca.

Wyniki konkursu PŚ w Oslo (11.03.2023)

W czołowej dziesiątce konkursu w Oslo uplasował się jeden Polak. To Dawid Kubacki, który zajął dziewiąte miejsce, awansując z 16. lokaty zajmowanej po pierwszej serii. Na 13. miejscu zawody kończy Kamil Stoch, który spadł z 9. pozycji, zajmowanej po pierwszej serii. W serii finałowej Stochowi znów nie dopisał wiatr. Słabo w drugiej serii spisał się także Piotr Żyła. “Wiewiór” kończy sobotni konkurs PŚ w Oslo na 29. miejscu, choć po pierwszej kolejce był czternasty.

Pozostali Polacy niestety, ale nie awansowali do serii finałowej. Niewiele zabrakło Aleksandrowi Zniszczołowi, który był 31. Najsłabiej skoczyli Jakub Wolny i Paweł Wąsek, zajmując odpowiednio 43. i 44. miejsce.

Liczmy, że niedzielny konkurs Pucharu Świata w Oslo będzie zdecydowanie bardziej udany dla biało-czerwonych. Sprawdź teraz, jak wygląda klasyfikacja generalna Raw Air.