Słowenia ze złotymi medalami w konkursie drużynowym! (Mistrzostwa Świata w Planicy 2023)

Mistrzostwa Świata w Planicy Słowenia Mistrzem

Niestety, ale konkurs drużynowy Mistrzostw Świata w Planicy 2023 nie poszedł po myśli Polaków. Biało-czerwoni kończą go bez medali. Złoto wywalczyła Słowenia, srebro Norwegia, a brąz Austria.

Słowenia drużynowym Mistrzem Świata w skokach narciarskich

Reprezentacja Słowenii była dzisiaj nie do doścignięcia. Słoweńcy niesieni dopingiem własnej publiczności wygrali konkurs drużynowy, wyprzedzając Austrię i Norwegię. Polska zajęła czwarte miejsce, co oznacza awans o jedną lokatę względem pierwszej serii, po wyprzedzeniu Niemców.

Słowenia skakała w składzie Lovro Kos, Ziga Jelar, Timi Zajc oraz Lanisek. Dla Słoweńców do drugi medal Mistrzostw Świata w Planicy 2023 po tym, jak złoto na skoczni dużej wywalczył Timi Zajc.

Nie tak sobie wyobrażaliśmy niedzielną drużynówkę. Po złotym medalu Piotra Żyły na skoczni normalnej i brązie Dawida Kubackiego na skoczni dużej, liczyliśmy na trzeci medal biało-czerwonych. Zwłaszcza, że zsumowane wyniki indywidualnego konkursu na skoczni dużej pokazały, że Polska wygrałaby drużynówkę. Tak dobrze niestety nie było już w serii próbnej konkursu drużynowego, gdzie Polacy zajęli piąte miejsce. Z kolei sam konkurs kończymy na czwartym miejscu. W drugiej kolejce wygraliśmy rywalizację z Niemcami o czwarte miejsce. Top 3, a więc Słowenia, Norwegia i Austria wyraźnie odskoczyły już po pierwszej kolejce, a biało-czerwoni nie byli w stanie przeskoczyć wyżej.