Słynny trener chce zastąpić Michniewicza

Nadal nie wiadomo, czy Czesław Michniewicz pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. W mediach krążą natomiast nazwiska trenerów, którzy mogliby go zastąpić. Sport.pl twierdzi, że pracą w roli selekcjonera biało-czerwonych zainteresował się Gianni De Biasi.

Gianni De Biasi przejmie reprezentację Polski?

De Biasi od lipca 2020 roku pracuje w roli selekcjonera reprezentacji Azerbejdżanu. Wcześniej natomiast był poważnym kandydatem do nawiązania kooperacji z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Finalnie jednak Zbigniew Boniek postawił na Jerzego Brzęczka. On z kadrą rozstał się przed Euro 2020.

Sam De Biasi nie ukrywał, że był bliski przejęcia biało-czerwonych. – Byłem o jeden garnitur od polskiej reprezentacji. Ze Zbigniewem Bońkiem o polskiej kadrze rozmawiałem kilka razy. Zawsze bezpośrednio, nigdy przez pośredników. Nie mam pamięci do dat tych rozmów, bo od tego czasu wiele się już u mnie działo, rozmawiałem z innymi federacjami czy klubami, ale tych kontaktów, jak mówię, było kilka – mówił w rozmowie z WP SportoweFakty.

Sport.pl informuje, że teraz Włoch ponownie rozważa kooperację z PZPN. De Biasi podobno już teraz byłby skłonny do podjęcia rozmów w tej sprawie.

– W ostatnich godzinach docierają do nas takie sygnały – potwierdził jeden z działaczy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Czy rzeczywiście De Biasi może zostać selekcjonerem Polaków? Czas pokaże. Na razie musi się ostatecznie wyjaśnić kwestia przyszłości Czesława Michniewicza.