Kto sędziuje mecz Francja – Maroko w 1/2 finału MŚ 2022?

Kto sędziuje mecz Francja – Maroko w 1/2 finału MŚ 2022?

W półfinale Francuzi zagrają z Marokańczykami. FIFA poinformowała, kto sędziuje mecz Francja – Maroko. Arbitrem głównym będzie Cesar Ramos.

Kto sędziuje mecz Francja – Maroko?

Sędzią meczu Francja – Maroko jest Cesar Ramos. Dla tego arbitra będzie to już czwarty mecz na Mistrzostwach Świata 2022, co czyni go jednym z najbardziej zapracowanych sędziów. Cesar Ramos pracował wcześniej przy okazji spotkań Danii z Tunezją, Belgii z Marokiem oraz Portugalii ze Szwajcarią. Można powiedzieć, że to szczęśliwy dla Marokańczyków arbiter, bowiem pod jego “okiem” Lwy Atlasu pokonały 2:0 Belgów.

Cesar Ramos nie sięga na Mundialu 2022 często po kartki i pozwala grać. Świadczą o tym trzy dotychczasowe mecze na MŚ 2022, w których pokazał łącznie 7 żółtych kartek (kolejno 3, 2 i 2). To dość zaskakujące, zwłaszcza, że w tym sezonie, sędziując głównie mecze ligi meksykańskiej pokazywał średnio 4,8 żółtej kartki na mecz.

Jakim rezultatem zakończy się mecz Francja - Maroko?

Kim jest Cesar Ramos, sędzia meczu Francja – Maroko?

Cesar Ramos to 38-letni Meksykanin. Do tej pory doświadczenie, oprócz ligi meksykańskiej, zdobywał w takich rozgrywkach, jak między innymi Igrzyska Olimpijskie, Klubowe Mistrzostwa Świata, CONCACAF Champions League oraz Copa Libertadores.

Cesar Ramos sędziował także na Mistrzostwach Świata 2018, gdzie prowadził łącznie trzy mecze. Polscy kibice mogą kojarzyć go ze spotkania Polski z  Kolumbią, które zakończyło się naszą porażką 0:3.

Meksykanin został doceniony za dobrą pracę podczas trzech spotkań Mundialu 2022 i otrzymał do poprowadzenia półfinał. Niewykluczone, że nie są to jego drugie i ostatnie Mistrzostwa Świata w karierze i zobaczymy go także na kolejnym mundialu.