STS czy Fortuna – który bukmacher jest lepszy? Porównanie

sts czy fortuna

W naszym tekście sprawdzamy, który z bukmacherów – STS czy Fortuna jest lepszy. Zapoznaj się z naszą oceną i porównaniem poszczególnych parametrów tych jakże popularnych w Polsce zakładów bukmacherskich.

Gdzie lepszy bonus na start, STS czy Fortuna? – FORTUNA

Nasze porównanie bukmacherów STS czy Fortuna zaczynamy od zestawienia promocji powitalnych. Jakie bonusy na start oferuje jeden, jak i drugi bukmacher? W zakładach Fortuna bonus powitalny to: 100% do 2100 zł, cashback do 600 zł oraz darmowy zakład 20 zł. Jak łatwo wyliczyć, nawet 2710 złotych dla nowego użytkownika. W przypadku STS również mówimy o trzech bonusach, a mianowicie: 100% do 1200 zł, cashback do 230 zł oraz darmowy zakład 30 złotych. Liczymy, liczymy i daje to maksymalnie 1460 złotych.

Jak widać, Fortuna oferuje o ponad 640 złotych więcej, niż STS. Są to dokładnie takie same rodzaje promocji, a więc bonus depozytowy, zakład bez ryzyka i freebet. Warunki odbioru, jak i obrotu bonusów są dość porównywalne w przypadku obu bukmacherów, więc nie ma się co nad nimi zbytnio rozwodzić. Reasumując, lepsze wrażenie, ze względu na wyższą kwotę łączną, zrobiły na nas bonusy Fortuny.

Pamiętaj jednak, żeby odebrać wyżej wskazane bonusy, zarówno we Fortunie, jak i w STS kod promocyjny będzie Ci niezbędny.

Bonus w Fortunie: 6/6
Bonus w STS: 5/6

Który bukmacher ma lepszą ofertę zakładów i kursy? – STS

Od lat zarówno bukmacher Fortuna, jak i STS uchodzą za najlepszych bukmacherów w Polsce. W końcu są jednymi z najdłużej działających zakładów w naszym kraju, a ponadto, zawsze trzymają wysoki poziom. Dlatego takie porównania nie należą do najłatwiejszych. Postanowiliśmy jednak stawić czoła temu zadaniu i ocenić, czy STS czy Fortuna ma lepszą ofertę i kursy.

W przypadku oferty zakładów ciężko było wyłonić zwycięzcę, bowiem obaj bukmacherzy dostarczają wiele opcji obstawiania. Mamy tu zarówno na myśli najpopularniejsze dyscypliny sportowe, jak piłka nożna, tenis czy siatkówka, ale też esport i zakłady niezwiązane ze sportem. Do tego, zarówno we Fortunie, jak i na stronie STS znajdziesz także sporty wirtualne.

Odpowiedzi na to, czy lepszy jest STS czy Fortuna szukaliśmy więc w kursach bukmacherskich. I znaleźliśmy. O ile Fortuna w momencie publikacji tego tekstu posiadała wyższe od STS kursy na polskie ligi piłki nożnej i tenis ziemny, to w przypadku pozostałych rozgrywek, a przede wszystkim najsilniejszych lig europejskich czy Ligi Mistrzów w piłkę nożną, na większości spotkań to jednak STS oferował wyższe kursy bukmacherskie. Oczywiście różnica nie była znacząca i jeśli nie obstawiasz za wysokie stawki, to nawet jej nie dostrzeżesz. Niemniej jednak, musimy to przyznać, że STS ma lepsze kursy bukmacherskie. Pamiętaj też, że kursy się zmieniają i to, że w momencie porównania było tak, nie oznacza, że za tydzień, dwa czy miesiąc, sytuacja nie wywróci się do góry nogami.

Oferta Fortuny: 4/6
Oferta STS: 5/6

Gdzie znajdziesz lepsze promocje tymczasowe? – REMIS

fortuna bonus

Zapewne po odebraniu bonusów powitalnych, będziesz chciał także skorzystać z następnych promocji bukmacherskich. Sprawdźmy więc, czy lepsze są one u bukmachera STS czy Fortuna.

Od razu napiszemy werdykt, a następnie go uzasadnimy. Mamy remis. Jeden i drugi bukmacher poważnie podszedł do tematu promocji i trzeba przyznać, że w tym zakresie oferty obu zakładów są bardzo porównywalne.

W Fortunie w oczy rzucają się bonusy na kupony akumulowane, zakłady bez podatku, regularne rankingi graczy czy zakłady ubezpieczone. Ponadto bukmacher, podobnie zresztą, jak i STS oferuje promocje bezpośrednio na najciekawsze wydarzenia z oferty. W przypadku STS w sekcji z regularnymi promocjami wyróżnić można różne cashbacki i dość często pojawiające się darmowe zakłady. Choć charakterystyka promocji Fortuny i STS nieco się różni, to my stawiamy na remis, a Twoim zadaniem będzie wybranie najlepszych dla siebie bonus. Każdy ma przecież inne preferencje.

Promocje Fortuny: 4/6
Promocje STS: 4/6

Szczegółowy porównanie bukmacherów STS i Fortuna

Jeśli masz już przygotowany Fortuna kod promocyjny bądź kod do STS, to wstrzymaj się jeszcze chwila i zobacz, co jeszcze zrecenzowaliśmy. Wejdziemy teraz jeszcze bardziej w szczegóły.

Przejrzystość i funkcjonalność strony internetowej – STS

O ile obie witryny, zarówno zakładów bukmacherskich Fortuna, jak i STS są bardzo nowoczesne i funkcjonalne, to jednak minimalny plusik po stronie przejrzystości zapisujemy po stronie STS-u. I wcale nie chodzi o to, że przeraża nas mroczna odsłona bukmachera Fortuna, bo STS też lubuje się w ciemnych kolorach. Po prostu mamy wrażenie, że ważne dla gracza informacje, jak bonusy czy przeszukiwanie oferty zdarzeń na stronie STS zostały rozwiązane nieco bardziej intuicyjnie.

Wrażenia na stronie Fortuny: 5/6
Wrażenia n stronie STS: 6/6

Zakłady live – STS

STS czy Fortuna

Obaj bukmacherzy stawiają mocny nacisk na zakłady na żywo, co zobaczysz już po przejściu do sekcji live. Dlatego też na obu stronach sekcja ta jest rozbudowana, posiada wizualizacje, transmisje (o nich za chwilę) i cenne statystyki. Tutaj, w pojedynku STS czy Fortuna postawili byśmy na remis, ale do przechylenia szali na korzyść STS-u przekonał nas BetBooster. To funkcja, która pojawia się przy zakładach przedmeczowych oraz na żywo, informująca o ciekawych statystykach dot. ostatnich meczów zainteresowanych drużyn piłkarskich.

Zakłady na żywo Fortuna: 5/6
Zakłady na żywo: STS 6/6

Transmisje na żywo – FORTUNA

Kolejny raz napiszemy coś, co jest bardzo popularne i oczywiste, ale chcemy być w 100% szczerzy. Fortuna i STS są liderami rynku transmisji bukmacherskich. Transmitują kilkanaście różnych dyscyplin, co przekłada się na tysiące transmisji miesięcznie. Wybieramy Fortunę, która oferuje nieco większą różnorodność streamingu i nieco większą liczbę transmisji, niż STS.

Transmisje Fortuna: 6/6
Transmisje STS: 5/6

Aplikacja mobilna – STS

STS czy Fortuna

Co wybrać? STS mobile czy mobilną Fortunę? Jeśli chcesz stawiać zakłady z telefonu, to tak naprawdę i strony mobilne i aplikacje pod kątem funkcjonalności są zbliżone dla siebie. I stoją na wysokim poziomie. Jedynym wyznacznikiem tego, że postawiliśmy na STS jest to, co zauważyliśmy przy ocenie wrażeń użytkownika dla strony internetowej. Mobilna wersja STS, jak i aplikacja jest nieco bardziej intuicyjna, niż konkurencyjne platformy Fortuny.

Aplikacja Fortuna: 5/6
Aplikacja STS: 6/6

Najważniejsze plusy i minusy obu bukmacherów

Podsumowując już powoli ocenę STS czy Fortuna, sprawdź poniższą tabelę, gdzie wymieniliśmy kilka kluczowych plusów i minusów obu bukmacherów.

Ocena STS Fortuna
Plusy + Dobre i różnorodne bonusy na start
+ Korzystne dla graczy kursy bukmacherskie
+ Świetna aplikacja i strona mobilna
+ Wysokie bonusy powitalne
+ Spora liczba transmisji wideo
+ Świetnie funkcjonujący cashout
Minusy – Brak aplikacji mobilnej dla systemu operacyjnego Windows Phone
– Brak dedykowanego bonusu mobilnego
– Nieco mroczna i momentami mało intuicyjna strona internetowa
– Brak dedykowanego bonusu mobilnego

Czas na werdykt: STS czy Fortuna? Wybieramy STS!

Odpowiedź na pytanie STS czy Fortuna nie była prosta. Obaj bukmacherzy to liderzy polskiego rynku zakładów wzajemnych, często też określani mianem najlepszych bukmacherów. I rzeczywiście, taka ocena jest słuszna. My jednak stawiamy na STS, mając na uwadze intuicyjność i przejrzystość strony, jak i aplikacji, a także nieco lepsze kursy bukmacherskie (te mogą się zmienić). Łowcy bonusów i transmisji online mogą jednak śmiało spoglądać także w stronę Fortuny. Możesz przeczytać także porównanie bukmacherów Fortuna czy forBET.

 

0 0 vote
Article Rating