Timi Zajc Mistrzem Świata! Kolejny medal dla Polski na Mistrzostwach Świata w Planicy 2023!

Timi Zajc mistrzem świata w planicy

Timi Zajc ze złotem medalem Mistrzostw Świata na dużej skoczni! Srebrny medal dla Ryoyu Kobayashiego, a brązowy dla Dawida Kubackiego.

Mistrzostwa Świata w Planicy 2023 – wyniki konkursu na dużej skoczni

Słoweniec Timi Zajc potwierdził kapitalną dyspozycję z kwalifikacji i zdobył złoty medal Mistrzostw Świata w skokach narciarskich na dużej skoczni. Zajc atakował z drugiego miejsca, zajmowanego po pierwszej serii i po kapitalnym skoku na odległość 137 metrów ograł liderującego po pierwszej serii Ryoyu Kobayashiego. Japończyk musi zadowolić się srebrnym medalem.

Brązowy medal dla Dawida Kubackiego, który po skoku na odległość 135 metrów awansował z czwartego miejsca, zajmowanego po pierwszej próbie. Najbardziej zawiedziony może być Halvor Egner Granerud. Lider Pucharu Świata był po pierwszej serii trzeci, a ostatecznie konczy zawody na 7. miejscu.

Niewiele brakowało, żeby medal wywalczył Kamil Stoch. Wierzyliśmy w to aż do skoku Ryoyu Kobayashiego, ale ostatecznie Kamil Stoch podobnie, jak na Igrzyskach Olimpijskich, zajął najbardziej niewdzięczne dla sportowca, czwarte miejsce. Stoch awansował o dwa oczka w stosunku do pierwszej serii.

W czołowej dziesiątce znalazło się też miejsce dla czwartego z Polaków. Piotr Żyła zajął 9. lokatę – dokładnie taką, którą zajmował także po pierwszej serii. W serii finałowej oglądaliśmy również Aleksandra Zniszczoła, który Mistrzostwa Świata w Planicy 2023 na skoczni dużej zakończył na 23. miejscu.

I wygląda na to, że w jutrzejszym konkursie drużynowym, Thomas Thurnbichler postawi właśnie na Olka Zniszczoła jako czwartego zawodnika. Kiedy konkurs drużynowy? O której skoki jutro? Początek zmagań o godzinie 16:30. Liczymy, że Polska wywalczy na MŚ w Planicy 2023 trzeci medal. Złoto? Srebro? Brąz? Każdy krążek będzie sukcesem!