Turniej Czterech Skoczni Bischofschofen: Granerud prowadzi po 1. serii

Turniej Czterech Skoczni wyniki 1 serii Bischofschofen

Za nami pierwsza seria konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofschofen. Przypomnijmy, że zawody te kończą 71. TCS. Na półmetku rywalizacji prowadzi Halvor Egner Granerud, drugi jest Anze Lanisek, a trzeci Dawid Kubacki. Faworyci nie zawodzą.

Wyniki 1. serii Turnieju Czterech Skoczni w Bischofschofen

Oto oficjalne wyniki 1. serii konkursu w Bischofschofen (Turniej Czterech Skoczni):

40. Jan Habdas
42. Paweł Wąsek
43. Stefan Hula

Granerud jest bliski wygrania klasyfikacji końcowej 71. Turnieju Czterech Skoczni oraz trzeciego konkursu podczas tej edycji. Norweg jest liderem na półmetku konkursu w Bischofschofen. Dalej pofrunęli tylko Kraft i Lanisek, ale Norweg skakał z niższej belki. Na półmetu ma 1,1 punktu przewagi nad Laniskiem i 4,9 pkt nad trzecim Kubackim. W klasyfikacji generalnej przewaga Graneruda do Kubackiego wzrosła do ponad 28 punktów, co oznacza około 15 metrów różnicy. Losy Złotego Orła zostały już raczej przesądzone.

Do drugiej serii oprócz Kubackiego awansowali także Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy po pierwszej serii konkursu w Bischofschofen zajmują odpowiednio 6 i 12 miejsce. W serii finałowej nie zobaczymy Jana Habdasa, Pawła Wąska i Stefana Huli, którzy przegrali rywalizacje w parach i oddali za krótkie skoki, by uzyskać awans jako lucky loserzy. Szkoda zwłaszcza Wąska, gdyż z jego skokiem z tego grona wiązaliśmy największe nadzieje.

Zobacz, jak na ten moment wygląda klasyfikacja generalna 71. Turnieju Czterech Skoczni. Granerud przed Kubackim i Laniskiem. Podium jest już raczej rozstrzygnięte.