Turniej Czterech Skoczni klasyfikacja generalna i wyniki

Turniej Czterech Skoczni klasyfikacja generalna i wyniki

Spójrz jak wygląda Turniej Czterech Skoczni klasyfikacja generalna. Za nami już 71. TCS, który zakończył się zwycięstwem Halvora Egnera Graneruda. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a trzecie Anze Lanisek.

71. Turniej Czterech Skoczni – klasyfikacja generalna

Oto, jak prezentuje się końcowa klasyfikacja generalna Turnieju Czterech Skoczni. Tabela jest szczególnie ważna dla wszystkich tych, którzy kibicują Polakom.

Halvor Egner Granerud przechodzi do historii nie tylko jako zwycięzca 71. Turnieju Czterech Skoczni, ale też jako skoczek, który osiągnął najwyższą notę końcową w historii Turnieju Czterech Skoczni.

Turniej Czterech Skoczni – tabela, jak jest tworzona?

Turniej Czterech Skoczni to dość specyficzna impreza, gdzie do klasyfikacji generalnej nie są liczone punkty, jak w Pucharze Świata, a więc 100 za zwycięstwo, 80 za drugie miejsce i tak dalej. W przypadku imprezy, którą jest 71. Turniej Czterech Skoczni, klasyfikacja generalna tworzona jest na podstawie not łącznych za wszystkie skoki konkursowe (maksymalnie osiem skoków, jeżeli zawodnik zakwalifikuje się do serii finałowej w każdym, z czterech konkursów TCS).

Żeby zatem wygrać Turniej Czterech Skoczni, należy oddać osiem równych i bardzo dobrych skoków. Zawodnik, który we wszystkich skokach uzyska najwyższą notę, wygra 71. TCS. Owszem, może tak być, że po drodze nie wygra żadnego konkursu. Choć historia pamięta również trzy przypadki, kiedy zwycięzca TCS wygrywał wszystkie konkursy w danej edycji. Mowa o Ryoyu Kobayashim, Kamilu Stochu i Svenie Hannawaldzie.

Wyniki Turnieju Czterech Skoczni 2022/23

Poniżej zapoznasz się z wynikami wszystkich konkursów 71. Turnieju Czterech Skoczni. Dzięki temu zrozumiesz, dlaczego klasyfikacja generalna Turnieju Czterech Skoczni wygląda tak, a nie inaczej.

Turniej Czterech Skoczni wyniki konkursu w Oberstdorfie

 1. Halvor Egner Granerud 312,4 pkt
 2. Piotr Żyła 299 pkt
 3. Dawid Kubacki 294,9 pkt

9. Kamil Stoch
19. Paweł Wąsek
48. Stefan Hula
49. Jan Habdas

Konkurs w Oberstdorfie padł łupem Halvora Egnera Graneruda, który o blisko 13 punktów wyprzedził drugiego Piotra Żyłę i o blisko 18 punktów trzeciego Dawida Kubackiego. Co ciekawe, taką kolejnością kończyliśmy także pierwszą kolejkę, co pokazuje, że faworyci nie zawiedli. Nieco poniżej oczekiwań skoczył Anze Lanisek, który uplasował się na dziesiątym miejscu i ma już około 45 oczek straty do liderującego w Turnieju Czterech Skoczni Graneruda. Dziewiąty był Kamil Stoch, który spadł z szóstego miejsca, zajmowanego po pierwszej serii. Kamil trafił na złe warunki i aż kilkanaście minut oczekiwał na swój skok. Nie zawiódł Paweł Wąsek, klasyfikowany na 19. miejscu. Sporo poniżej oczekiwań skoczyli Hula i Habdas, którzy zajęli dwa ostatnie miejsca od końca.

Turniej Czterech Skoczni wyniki konkursu w Garmisch-Partenkirchen

 1. Halvor Egner Granerud
 2. Anze Lanisek
 3. Dawid Kubacki

6. Piotr Żyła
9. Kamil Stoch
22. Paweł Wąsek
47. Stefan Hula

Drugi konkurs 71. Turnieju Czterech Skoczni znów padł łupem Halvora Egnera Graneruda, który na półmetku TCS ma prawie 30 punktów przewagi w klasyfikacji generalnej nad drugim Dawidem Kubackim i ponad 40 punktów nad trzecim Piotrem Żyłem. Polscy kibice mogą być zadowoleni z drugiego podium podczas trwającej edycji Turnieju Cztrech Skoczni. W Oberstdorfie drugi był Żyła, trzeci Kubacki, a w Ga-Pa na najniższym stopniu podium znów stanął Dawid Kubacki. Kubacki dzięki temu przeskoczył Żyłę w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Kamil Stoch stabilizuje formę. Znów był 9. Wąsek 22, a Stefan Hula znów nie popisał się udanym skokiem.

Turniej Czterech Skoczni wyniki konkursu w Innsbrucku

 1. Dawid Kubacki
 2. Halvor Egner Granerud
 3. Anze Lanisek

5. Kamil Stoch
10. Piotr Żyła
20. Paweł Wąsek
43. Jan Habdas
45. Stefan Hula

Dawid Kubacki wygrywa konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. W pierwszej serii skakał z dwóch belek niżej i zdecydowanie prowadził, odrabiając połowę strat w klasyfikacji generalnej TCS do Halvora Egnera Graneruda. Niestety, ale w drugiej serii Kubacki nie skoczył już tak dobrze, a na domiar złego, Granerud poleciał bardzo daleko. Kubacki wygrywa ostatecznie z przewagą nieco ponad trzech punktów. Wysokie piąte miejsce Kamila Stocha, który co prawda spadł, bowiem był trzeci po pierwszej serii. Czołową dziesiątkę zamknął Żyła, a w drugiej serii skakał także Wąsek. Nie popisali się znów Hula i Habdas.

Wszystko wygląda na to, że 71. Turniej Czterech Skoczni wygra Halvor Egner Granerud. Norweg ma ponad 20 punktów przewagi nad Kubackim i już chyba tylko katastrofa mogłaby pozbawić Norwega triumfu. Kubacki jednak na pewno nie zrezygnuje.

Turniej Czterech Skoczni wyniki konkursu w Bischofschofen

 1. Halvor Egner Granerud
 2. Anze Lanisek
 3. Dawid Kubacki

6. Kamil Stoch
10. Piotr Żyła
40. Jan Habdas
42. Paweł Wąsek
43. Stefan Hula

Halvor Egner Granerud wygrywa 3 z 4 konkursów 71. TCS, powiększa przewagę nad Kubackim i zdecydowanie triumfuje w klasyfikacji końcowej. Dawid plasuje się na drugim miejscu, a trzeci w końcowym rozrachunku jest Anze Lanisek. Także ta trójka, choć w nieco innej kolejności, uplasowała się na podium dzisiejszego konkursu w Bischofschofen. Szósty był Stoch, który stabilizuje formę, a kolejny raz w dziesiątce uplasował się Piotr Żyła. Szkoda pozostałych Polaków.