Turniej Czterech Skoczni wyniki konkursu w Bischofschofen (06.01.2023)

turniej czterech skoczni wyniki

71. Turniej Czterech Skoczni przeszedł do historii. Wygrał go Halvor Egner Granerud. Na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasował się Dawid Kubacki, a trzeci zakończył Anze Lanisek. Konkurs w Bischofschofen nie zmienił niczego, jeśli chodzi o generalkę 71. TCS.

Granerud wygrywa konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Bischofschofen

Ostatni konkurs 71. Turnieju Czterech Skoczni, rozegrany w Bischofschofen zakończył się wygraną Halvora Egnera Graneruda. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, a trzecie Dawid Kubacki. Granerud wygrywa więc trzy z czterech konkursów i zdecydowanie okazuje się najlepszy w klasyfikacji generalnej 71. Turnieju Czterech Skoczni. Faworyci nie zawiedli podczas całego 71. TCS. Nie zawiedli także w Bischofschofen.

Jako polscy kibice, oprócz świetnego występu Dawida Kubackiego, który zajął w Bischofschofen trzecie miejsce, możemy być zawodoleni z wyniku Kamila Stocha, który był dzisiaj szósty oraz  Piotra Żyły, który zakończył rywalizację na dziesiątym miejscu. Pozostali Polacy, a więc Paweł Wąsek, Jan Habdas i Stefan Hula nie awansowali do serii finałowej. Zdecydowanie więcej spodziewaliśmy się po Pawle Wąsku.

Turniej Czterech Skoczni Bischofschofen wyniki

40. Jan Habdas
42. Paweł Wąsek
43. Stefan Hula

Turniej Czterech Skoczni klasyfikacja generalna

  1. Halvor Egner Granerud
  2. Dawid Kubacki
  3. Anze Lanisek

71. Turniej Czterech Skoczni wygrywa Halvor Egner Granerud. Drugie miejsce w generalce zajmuje Dawid Kubacki, a trzecie Anze Lanisek. Tutaj sprawdzisz, jak prezentuje się kompletna klasyfikacja generalna 71. TCS.

Granerud wygrywa zdecydowanie 71. Turniej Czterech Skoczni, osiągając najwyższą notę końcową w historii tego turnieju. Coś niesamowitego. Co ciekawe, drugi w 71. Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki, osiągnął trzecią w historii najwyższą notę końcową.