Turniej Czterech Skoczni: znamy skład reprezentacji Polski

dawid kubacki

Kilka chwil po zakończeniu kolejnych mistrzostw Polski Thomas Thurnbichler ogłosił szeroką kadrę na 71. Turniej Czterech Skoczni. Nie obyło się bez niespodzianek, co zwiastuje bardzo interesującą przygodę Biało-czerwonych w legendarnych zmaganiach, które co roku odbywają się na obiektach ulokowanych między innymi tuż za naszą zachodnią granicą.

Skład reprezentacji Polski na 71. Turniej Czterech Skoczni

Bez względu na to, czy konkursy poprzedzające TCS są udane w wykonaniu polskich skoczków, czy też nie, to i tak zawsze nadzieje związane z turniejem są całkiem spore. Wszak jego prestiżu nie da się absolutnie porównać z żadnym innym konkursem sezonu zasadniczego.

Teraz gdy Dawid Kubacki znajduje się w swojej życiowej formie, to wielu kibiców znad Wisły zaciera z pewnością ręce na dobry wynik lidera polskiej kadry, a także aktualnego posiadacza charakterystycznego żółtego plastronu. Kto będzie towarzyszył Kubackiemu podczas intensywnych kilkudniowych podróży pomiędzy Niemcami a sąsiadującą z nimi Austrią? Trzeba przyznać Thomasowi Thurnbichlerowi, że postarał się o spore zaskoczenie wszystkich zainteresowanych.

19-letni Jan Habdas będzie rzecz jasna totalnym nowicjuszem na imprezie tej rangi. Tego samego nie można na pewno powiedzieć o Kamilu Stochu, który na Turniej Czterech Skoczni wybierze się po raz osiemnasty. Czy w swoistą pełnoletniość uda mu się wejść z kolejnym sukcesem? Polskie podium na zakończenie TCS? To byłoby coś wspaniałego, prawda?