United Cup: Polska – USA wynik i skrót meczu (wideo)

Polska USA wynik United Cup

W półfinale United Cup, Polska rywalizowała z USA. Mecz odbył się 6 i 7 stycznia 2023 roku. Poniżej wyniki i skrót wideo.

United Cup: Polska – USA 0:5

Żeby wygrać mecz i awansować do finału United Cup, Polska lub USA potrzebowały trzech zwycięstw. Rozegranych zostało pięć pojedynczych meczów. Oto Polska – USA wynik:

  • Iga Świątek – Jessica Pegula 0:2
  • Kacper Żuk – Frances Tiafoe 0:2
  • Hubert Hurkacz – Taylor Fritz 0:2
  • Magda Linette – Madison Keys 0:2
  • Rosolska/Kubot – Pegula/Fritz 1:2

Stany Zjednoczone wygrały wszystkie pięć spotkań i to Amerykanie zagrają w finale United Cup.

Iga Świątek – Jessica Pegula skrót i wynik 0:2 (2:6, 2:6)

Niestety, Iga Świątek doznała pierwszej porażki podczas United Cup. Dzisiaj Jessica Pegula zagrała po prostu genialne spotkanie, a Iga była nieco zagubiona.

Być może, jak tłumaczą eksperci, Polska nie zdążyła przystosować się do kortu w Sydney. Spotkanie trwało zaledwie 1 godzinę i 11 minut, a Iga urwała rywalce tylko 4 gemy. Powyżej znajdziesz z meczu Świątek – Pegula skrót wideo.

Po meczu Iga Świątek nakryła głowę ręcznikiem i zalała się łzami. Widać, jak bardzo przeżyła dzisiejszą porażkę. Ta dziewczyna jest niesamowita. Motywacja na najwyższym poziomie i to bez względu na turnieju, jakiej rangi gra. To pstryczek w nos dla tych, którzy uważali, że Idze nie należy na grze w narodowych barwach.

Kacper Żuk – Frances Tiafoe skrót i wynik 0:2 (3:6, 3:6)

Niestety, ale także Kacper Żuk przegrywa swój mecz. Trzeba jednak przyznać, że Żuk dzielnie postawił się Francesowi Tiafoe i przez większość meczu grał z Amerykaninem, jak równy z równym.

Żuk zaprezentował się zdecydowanie lepiej, niż Daniel Michalski. Momentami aż trudno było uwierzyć, że Kacper zajmuje dopiero miejsce w trzeciej dziesiątce rankingu ATP. Ostatecznie jednak to Frances Tiafoe wygrał 6:3, 6:3 i Stany Zjednoczone prowadzą z Polską 2:0.

Hubert Hurkacz – Taylor Fritz skrót i wynik 0:2 (6:7, 6:7)

Ależ zacięty bój Huberta Hurkacza i Taylora Fritza. Oba sety kończyły się tie-breakami. Ostatecznie lepszy Amerykanin.

Zwycięstwo Taylora Fritza zagwarantowało Stanom Zjednoczonym wygraną nad Polską i awans do finału, w którym Jankesi zmierzą się z Grekami bądź Włochami. Polska kończy rywalizację w TOP4 United Cup, co jest świetnym wynikiem.

Magda Linette – Madison Keys skrót i wynik 0:2 (4:6, 2:6)

Także Magda Linette przegrywa. Magda musiała uznać wyższość wyżej notowanej Keys.

Polska postawiła się w pierwszym secie, ale w drugim Madison już wyraźnie odjechała, potwierdzając swoją ogromną klasę.

Rosolska/Kubot – Pegula/Fritz skrót i wynik 1:2 (7:6, 4:6, 6:10)

Na zakończenie meczu Polska – USA byliśmy świadkami miksta. Świątek i Hurkacz zrobili miejsce Rosolskiej i Kubotowi, a Amerykanie zagrali w najmnocniejszym składzie. To była ciekawa rywalizacja, dwa razy grana na tie-breaki. Ostatecznie jednak to Amerykanie z kompletem pięciu zwycięstw nad Polską, świętują awans do finału United Cup w fenomenalnym stylu.