Liga Narodów siatkówka mężczyzn 2022: tabela, wyniki, kiedy gra Polska następny mecz, terminarz

liga narodow polska siatkowka

Nie trzeba chyba nikomu zbytnio tłumaczyć, jak wiele emocji wywołuje w Polsce siatkówka mężczyzn. Liga Narodów 2022 jest tego najlepszym przykładem. Jesteście ciekawi, jakie są nasze subiektywne wnioski po pierwszym turnieju tegorocznej edycji tych rozgrywek i jak wygląda perspektywa przed turniejem w bułgarskiej Sofii? Liga Narodów siatkówka mężczyzn 2022 tabela, wyniki, przewidywania. Serdecznie zapraszamy.

PILNE: ZNAMY KADRĘ REPREZENTACJI POLSKI NA TURNIEJ LIGI NARODÓW W BUŁGARII >>>

Liga Narodów siatkówka mężczyzn 2022 – tabela i wyniki

Sytuacja w czubie tabeli Ligi Narodów jest naprawdę zacięta. Jedyną niepokonaną ekipą są na ten moment Stany Zjednoczone, ale niebawem wszystko może ulec diametralnej zmianie. Miejmy nadzieję, że choćby za sprawą Nikoli Grbica i jego dzielnych podopiecznych.

POZYCJA DRUŻYNA LICZBA PUNKTÓW
1. USA 11
2. Japonia 10
3. Francja 9
4. POLSKA 9
5. Włochy 9
6. Niemcy 7
7. Holandia 6
8. Serbia 6
9. Słowenia 6
10. Brazylia 6
11. Iran 6
12. Argentyna 4
13. Chiny 3
14. Kanada 2
15. Bułgaria 2
16. Australia 0

Siatkówka mężczyzn Liga Narodów 2022 – kiedy gra Polska?

Liga Narodów w piłce siatkowej mężczyzn 2022 przenosi się tym razem do Bułgarii. Na obiektach w Sofii Polacy zmierzą się z czterema kolejnymi rywalami, podobnie jak miało to miejsce podczas zmagań w Ottawie. Oto lista gier wraz z wyszczególnioną datą oraz godziną:

  • Brazylia – Polska (22.06.2022r., godz. 16:00)
  • Polska – Kanada (23.06.2022r., godz 12:30)
  • Polska – Australia (25.06.2022r., godz. 15:30)
  • USA – Polska (26.06.2022r., godz. 15:30)

Reprezentacja Polski w Lidze Narodów 2022 – podsumowanie pierwszych meczy

Nie da się ukryć, że większość reprezentacji skupia się w tym roku na przygotowaniach do zbliżających się mistrzostw świata. Liga Narodów siatkówka mężczyzn 2022 jest więc swoistym poligonem doświadczalnym, czego żywym przykładem jest nasza kadra dowodzona przez Nikolę Grbica.

W turnieju na kanadyjskich ziemiach skład Biało-czerwonych zawierał parę nazwisk, które tym mniej zorientowanym kibicom nie mówiło z pewnością zupełnie nic. Czy występy debiutantów były dla nas powodem do wstydu? Ależ skąd! Można rzec, że nawet wręcz przeciwnie. Polacy zwyciężyli trzy z czterech rozgrywanych pojedynków, a kilku graczy zostawiło po sobie naprawdę dobre wrażenie.

Serbski szkoleniowiec mógł mieć najwięcej do zarzucenia swoim podopiecznym oczywiście po końcowym gwizdku starcia z Włochami. Mimo dobrej postawy w otwierającej partii Maciej Muzaj i spółka nie potrafili utrzymać koncentracji przez cały czas trwania meczu, co ostatecznie było niestety równoznaczne z utratą prowadzenia i zakończenia tej potyczki w charakterze przegranych.

Przed rozpoczęciem rywalizacji w Sofii optymizm w polskich szeregach jest naprawdę spory. Nasi siatkarze będą się co prawda mierzyć z naprawdę solidnymi drużynami, lecz szanse na odniesienie korzystnego rezultatu są bardzo duże. Drugi czy też trzeci garnitur kadry to zawodnicy niesamowicie solidni. Wydaje się więc, że każdy, komu na sercu leży dobro rodzimej siatkówki może nadal spać spokojnie. Przyszłość reprezentacji jest w naprawdę dobrych rękach.

5 1 vote
Article Rating