WTA Rzym 2022. Z kim zagra Iga Świątek w półfinale? Dobre wiadomości dla Polki

Mamy garść dobrych informacji. Na WTA Rzym 2022 Iga Świątek w ćwierćfinale imprezy pokonała Biancę Andreescu. W następnym meczu, a więc w półfinale zmierzy się z zawodniczką, z którą w tym roku wygrała już dwukrotnie i to bez straty seta.

Znana rywalka Świątek w półfinale WTA Rzym 2022

Najbliższą rywalką Igi Świątek w półfinale WTA w Rzymie będzie Aryna Sabalenka. Zobacz kiedy i o której godzinie mecz. Białorusinka jako pierwsza zakończyła swój mecz ćwierćfinałowy, wygrywając 2:1 w niespełna dwie godziny z Amandą Animsimową. Sabalenka przegrała pierwszego seta 4:6, ale potrafiła odwrócić losy rywalizacji, wygrywając kolejne partie 6:3, 6:2. Teraz Białorusinka zagra w półfinale WTA Rzym 2022 przeciwko Świątek, która ograła Biancę Andreescu.

Iga Świątek dobrze wspomina rywalizację z Aryną Sabalenką. Polka i Białorusinka mierzyły się ze sobą trzykrotnie. Stan rywalizacji to 2:1 dla Igi, w tym dwie wygrane w tym sezonie: 6:2, 6:2 w Stuttgarcie oraz 6:3, 6:3 w Doha.

z kim zagra Światek WTA Rzym

Półfinał WTA Rzym 2022 zostanie rozegrany 14 maja 2022 roku, o nieznanej jeszcze porze. Przypomnijmy, że Iga Świątek w Rzymie broni tytułu, wywalczonego przed rokiem.